pusinka50

Myslíte, že někteří vejlupci zasažení povodní

kteří pěstují zeleninu a jahody na prodej, po opadnutí vody se pokusí své plody omýt a prodat je i přes striktní zákaz agrární komise? Nehrozí jim žádná pokuta, žádný postih, což je myslím velká chyba. Nemyslím obyčejné lidi, kteří mají co dělat sami se sebou. Myslím větší pěstitele, kterým voda vytopila jen zahradu, ze které prodávají své plody. Budete bez obav kupovat české jahody, český květák atp.?

Nejlepší odpověď
anonym

Pusinko, tak to se nepleť. Po opadnutí vody jsou zahrady plné bláta a tak zdevastované, že to nevydrží ani všechny keře. Ovoce a zelenina jsou většinou velkou vodou i „sklizené“.
Švagrová je velkopěstitelka jahod. Při povodni v roce 2009 nebylo její pole zasaženo vodou z rozvodněné řeky, ale obrovskou škodu na úrodě způsobil velmi krátký, ale tím intenzivnější liják. Jahody vzaly za své.
Věř tomu, že zelenina a ovoce z naplavenin se bude dát „prodat“ velmi těžko. Ona ta voda je nejen špinavá, ale také páchne.
Nebojím se kupovat ani ovoce, ani zeleninu, jenom se bojím, že jí letos bude nedostatek.

Další odpovědi
Braník

Své plody prodají úplně stejně ,jako kdyby žádné záplavy nebyly,nikdo na to nepřijde.Komise je na to dost krátká,osobně mám zaplavené taky jahody a nevyhodím je na hnůj,když byly den pod vodou.

IQ tykve

Tak se to doveze ze zatopených částí Německa, Polska, Rakouska a …!