ReHu

Myslíte, že názvy např. potravin jsou věcí jen toho kterého státu, nebo že do toho má co mluvit i třeba EU?

http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/212835-evropska-komise-chce-zalovat-cesko-kvuli-pomazankovemu-maslu.html
Doplňuji:
Souhlasím s rybízem. Myslím, že název je věcí samotného státu. Pokud se uvede ostatní na správnou míru nějakým dodatkem, cizincům by to vadit nemělo. Oni jsou přece na návštěvě u nás.

Nejlepší odpověď
rybíz

Výrobce by mohl psát na výrobek počet % mléčných tuků ( kvůli cizincům ), ale jinak je to naše věc a evropské komisi je po tom prd.

Další odpovědi
led

Žiaľ, hovoria do toho.
Príklad – Na Slovensku už nedostanete slovenský, alebo český Rum ale len Um. Názov Rum patrí inému štátu. Podobné je to aj so syrami, vínom, šampanské iným…