bolak

Myslíte že naše drahá repablika bude mít jednou ve svým čele ženu, róma nebo gaye jako prezidenta?

Vadilo by vám to?

A pokud myslíte že je to možný, tak si zkuste tipnout rok a naši následníci to pak celý zpětně vyhodnotěj a předají ceny prapotomkům vítězů ankety.

Nejlepší odpověď
Kric.ouwner

Jiná volba

No upřímně doufám že né , alespoň dalších 100 Let abych to na 100% nezažil , teda žena by mi nevadila ( mám tu čest znát osobně například paní Drábovou a ta by mi tam asi nevadila protože ví co chce a je dost inteligentní ) ani ten asiat co možná teď bude kandidovat , ale roma nebo homosexuála určitě ne to bych se ihned přestěhoval..! :) ..

Další odpovědi
suaeda

Pouze ženu

Doplňuji:
Myslím, že ženy jsou u nás jsou proti okolní Evropě ve vrcholné politice velkou vzácností. I na Slovensku již měli premiérku.
V naší současné nelidské vládě není zastoupena ani jedna žena!

anonym

Jiná volba

Politik nesmie byť vydierateľný.
Ak spĺňa podmienky na funkciu prezidenta, nezaléží na jeho pohlaví, farbe kože, či sexuálnej orientácii.

anonym

Jiná volba

Stejně jako život (alias staronová led).

Kohut57

Jiná volba

Bisexuála už máme, Ščuka bude ministr práce a sociálních věcí a žena by být mohla , to by mi nevadilo, ale ne žádná chlapice, co máme teď v parlamentu. Aby byla inteligentní a krásná, aby dobře reprezentovala ČR . A takovou znám jen jednu- moji ženu.

Rocker

Pouze ženu

Damiana

Jiná volba

Možné je všechno, možná to bude cikánský transsexuál, ale to by celá společnost musela jít totálně s inteligencí dolů jako ve filmu Absurdistán (Idiocracy).
Osobně jsem pro to, aby vrcholnou politiku dělali pouze muži, k ženám mi zkrátka to válčení a dohadování se u stolu nějak nesedí. Pŕezidentem by měl být inteligentní, charismatický a vzděláný muž, první dáma ať stát reprezentuje, ale to je tak všechno.

jmhad

Jiná volba

Doplňuji:
Jestli je někdo 4% se asi nepatří,ale ženu či cikána určitě.Když si vezmeme,že u našich „učitelů“ /tak je mnozí vidí/ si před 50ti lety nemohl černoch do jakéhokoliv místa pro bílé a dnes většina herců,sportov­ců,odborníků a další elity je tmavé pleti, tak to bude za čas i u nás,až se naše vztahy navzájem srovnají.

egroups

Pouze ženu

anonym

AD Damiana, „Osobně jsem pro to, aby vrcholnou politiku dělali pouze muži“ v období do 20.storočia a aj dnes v arabských štátoch, by vám tlieskali. Myslíte si že První dáma" len reprezentuje? Nie, má aj iné aj politické povinnosti.
Napríklad keď hlavy štátov „muži“ jednajú o odzbrojení, prvé dámy jednajú o mieri, o sociálnych otázkach a podobne. Skúste sa zamerať na tie veľmi úsporné, tak trochu bočne zaznávané, informácie médií o činnosti „Prvých dám“.

Damiana

Myslím, že to tak stejně je a bude. 🙂
A co se týká mé připomínky k prvním dámám. V čem je ona reprezentace? Myslíte, že pouze ve „zdobení“ svého úspěšného muže? To by mne tedy nenapadlo! Předpokládám, že muž, tak schopný, že to dotáhne na prezidenta, vedle sebe jistě nemá slepici, která si nevidí přes stíny (btw – od toho mívá milenku 🙂. Myslím, že rozumná žena dokonale využije svou ženskost třeba právě v diplomacii, ale nikdy se nesnaží být větší chlap než muž.

anonym

Poznám dosť žien, ktoré neboli, prípadne žijúce nie sú len príveskom, ale ozajstným rovnocenným partnerom vrcholového politika. Nie je to len „zdobení“, ale ozajstná politicko-sociálna činnosť.