Zlatý

Myslíte, že na Vás sedí některá naše česká písnička? Že je jakoby o Vás? Která?

O mne před pár roky jeden můj ctitel písničku dokonce složil a nechal ji nazpívat profesionálem ve studiu, byla to "Dívka se jménem na šest písmen". Byla krásná, bohužel ale neudělala kýžený dojem a já ho i s písničkou opustila. Dodnes mne mrzí, že ji už nemám...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

....je totiž náruživá,nekouká co kolem lítá,život užívá a jak se jí to líbí.....Žlutej pes myslím,ale dnes už to není pravda

Další odpovědi:

Zlatý

Mou životní je teda nečeská, přesněji anglická I Still Haven't Found What I'm Looking For od U2... ale i pár českejch na mě sedí dost. Minimálně tři:

Ač paní Vondráčkový jinak nemůžu přijít na jméno, tak jednu písničku od ní miluju - Růže kvetou dál. "Ty, kdo znáš se k dětským hrám, ač tě bosé nohy zebou, počkej na mě, půjdu s tebou, já tě znám... ty, kdo víš a ty kdo znáš, kdo jsi duše ctná a čistá, a kdo v srdci kousek místa pro mě máš..."

Ulrychovi - Zvláštní znamení. Téměř pokaždé ji ořvu, připomene mi nejistotu vlastní podivný existence. "Závrať z noci plné hvězd, pláč, co není vlastně žal, k tomu smutek z dlouhých cest, které musíš ujít s vírou, že pak spatříš zvláštní znamení..."

A z těch novejch UDG - Zvědavá. "Holka zvědavá, co o světě všecko ví, a před ním schovává svá malá tajemství, potlouká se, kouká po hvězdách... zvědavá, malá, sní o říši kouzel, po nocích přespává, jak se dá."

A v poslední době mi značně sedí Spáleného Hráč a Anny K. Nelítej nízko. Ale to jsou možná jen momentální rozmary. Za pár let si řeknem, jestli se trojka rozšířila na pětku :o)

Zlatý

Spousta písniček, spíš jen jejich částí mi připadá, jako kdyby byla šitá mě na míru, často neznám třeba ani název, ale ten kousek zaujme

Chinaski - Klara . ( kdyz se nekdo dlouho dobyva , ale marne ) :-)) -iv-

Zlatý

Zahraničních mám několik a nedovedu vybrat jednu.
Z těch českých mě asi žádná nedostala a nedostane tolik, jako Klaunova zpověď od Petra Nováka. Jednu dobu jsem ji poslouchala i několikrát denně a ani trošku se mi neomrzela - bylo to, jako kdybych poslouchala svůj vlastní příběh. Ještě i dneska mě při poslechu mrazí v zádech a pořád v textu nacházím kus sebe. Je to moje srdcová záležitost, stejně jako několik dalších Petrových písniček (Přátelství na n-tou, Náhrobní kámen, Co je to láska).

A ještě mě vždycky píchne u srdce, když v rádiu hrají "Zas přijde den" od Petra Koláře. Jeho teda moc nemusím, ale jedna pasáž téhle jeho písničky je až bolestně pravdivá :) Zpívá se tam: "Když nejvíc chceš se rvát, překvapí tě náhlý pád...". JO, PRAVDA PRAVDOUCÍ!!! :))

Zlatý

Moravská hymna - Jsem Moravan (Ó Moravo)
http://www.youtube.com/…

Morava krásná zem.

Bůh žehnej Moravě

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.