Deli

Myslíte, že na Vás sedí některá naše česká písnička? Že je jakoby o Vás? Která?

O mne před pár roky jeden můj ctitel písničku dokonce složil a nechal ji nazpívat profesionálem ve studiu, byla to „Dívka se jménem na šest písmen“. Byla krásná, bohužel ale neudělala kýžený dojem a já ho i s písničkou opustila. Dodnes mne mrzí, že ji už nemám…

Nejlepší odpověď
iceT

…je totiž náruživá,nekouká co kolem lítá,život užívá a jak se jí to líbí.....Žlutej pes myslím,ale dnes už to není pravda

Další odpovědi
Terryle

Mou životní je teda nečeská, přesněji anglická I Still Haven't Found What I'm Looking For od U2… ale i pár českejch na mě sedí dost. Minimálně tři:

Ač paní Vondráčkový jinak nemůžu přijít na jméno, tak jednu písničku od ní miluju – Růže kvetou dál. „Ty, kdo znáš se k dětským hrám, ač tě bosé nohy zebou, počkej na mě, půjdu s tebou, já tě znám… ty, kdo víš a ty kdo znáš, kdo jsi duše ctná a čistá, a kdo v srdci kousek místa pro mě máš…“

Ulrychovi – Zvláštní znamení. Téměř pokaždé ji ořvu, připomene mi nejistotu vlastní podivný existence. „Závrať z noci plné hvězd, pláč, co není vlastně žal, k tomu smutek z dlouhých cest, které musíš ujít s vírou, že pak spatříš zvláštní znamení…“

A z těch novejch UDG – Zvědavá. „Holka zvědavá, co o světě všecko ví, a před ním schovává svá malá tajemství, potlouká se, kouká po hvězdách… zvědavá, malá, sní o říši kouzel, po nocích přespává, jak se dá.“

A v poslední době mi značně sedí Spáleného Hráč a Anny K. Nelítej nízko. Ale to jsou možná jen momentální rozmary. Za pár let si řeknem, jestli se trojka rozšířila na pětku :o)

Drap

Spousta písniček, spíš jen jejich částí mi připadá, jako kdyby byla šitá mě na míru, často neznám třeba ani název, ale ten kousek zaujme

anonym

Chinaski – Klara . ( kdyz se nekdo dlouho dobyva , ale marne ) 🙂 -iv-

barnajka

Zahraničních mám několik a nedovedu vybrat jednu.
Z těch českých mě asi žádná nedostala a nedostane tolik, jako Klaunova zpověď od Petra Nováka. Jednu dobu jsem ji poslouchala i několikrát denně a ani trošku se mi neomrzela – bylo to, jako kdybych poslouchala svůj vlastní příběh. Ještě i dneska mě při poslechu mrazí v zádech a pořád v textu nacházím kus sebe. Je to moje srdcová záležitost, stejně jako několik dalších Petrových písniček (Přátelství na n-tou, Náhrobní kámen, Co je to láska).

A ještě mě vždycky píchne u srdce, když v rádiu hrají „Zas přijde den“ od Petra Koláře. Jeho teda moc nemusím, ale jedna pasáž téhle jeho písničky je až bolestně pravdivá :) Zpívá se tam: „Když nejvíc chceš se rvát, překvapí tě náhlý pád…“. JO, PRAVDA PRAVDOUCÍ!!! :))

dědapetr

Moravská hymna – Jsem Moravan (Ó Moravo)
http://www.you­tube.com/watch?v=-rshBc61hL8

Morava krásná zem.
http://www.you­tube.com/watch?v=Bh9B3bIw­nag&feature=re­lated

Bůh žehnej Moravě
http://www.you­tube.com/watch?v=tJJGu7f­KjiE&feature=re­lated