Avatar uživatele
Deli

Myslíte, že na Vás sedí některá naše česká písnička? Že je jakoby o Vás? Která?

O mne před pár roky jeden můj ctitel písničku dokonce složil a nechal ji nazpívat profesionálem ve studiu, byla to „Dívka se jménem na šest písmen“. Byla krásná, bohužel ale neudělala kýžený dojem a já ho i s písničkou opustila. Dodnes mne mrzí, že ji už nemám…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Terryle, barnajka, dědapetr, anonym, Drap před 4672 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

…je totiž náruživá,nekouká co kolem lítá,život užívá a jak se jí to líbí.....Žlutej pes myslím,ale dnes už to není pravda

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Terryle

Mou životní je teda nečeská, přesněji anglická I Still Haven't Found What I'm Looking For od U2… ale i pár českejch na mě sedí dost. Minimálně tři:

Ač paní Vondráčkový jinak nemůžu přijít na jméno, tak jednu písničku od ní miluju – Růže kvetou dál. „Ty, kdo znáš se k dětským hrám, ač tě bosé nohy zebou, počkej na mě, půjdu s tebou, já tě znám… ty, kdo víš a ty kdo znáš, kdo jsi duše ctná a čistá, a kdo v srdci kousek místa pro mě máš…“

Ulrychovi – Zvláštní znamení. Téměř pokaždé ji ořvu, připomene mi nejistotu vlastní podivný existence. „Závrať z noci plné hvězd, pláč, co není vlastně žal, k tomu smutek z dlouhých cest, které musíš ujít s vírou, že pak spatříš zvláštní znamení…“

A z těch novejch UDG – Zvědavá. „Holka zvědavá, co o světě všecko ví, a před ním schovává svá malá tajemství, potlouká se, kouká po hvězdách… zvědavá, malá, sní o říši kouzel, po nocích přespává, jak se dá.“

A v poslední době mi značně sedí Spáleného Hráč a Anny K. Nelítej nízko. Ale to jsou možná jen momentální rozmary. Za pár let si řeknem, jestli se trojka rozšířila na pětku :o)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Spousta písniček, spíš jen jejich částí mi připadá, jako kdyby byla šitá mě na míru, často neznám třeba ani název, ale ten kousek zaujme

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Chinaski – Klara . ( kdyz se nekdo dlouho dobyva , ale marne ) 🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
barnajka

Zahraničních mám několik a nedovedu vybrat jednu.
Z těch českých mě asi žádná nedostala a nedostane tolik, jako Klaunova zpověď od Petra Nováka. Jednu dobu jsem ji poslouchala i několikrát denně a ani trošku se mi neomrzela – bylo to, jako kdybych poslouchala svůj vlastní příběh. Ještě i dneska mě při poslechu mrazí v zádech a pořád v textu nacházím kus sebe. Je to moje srdcová záležitost, stejně jako několik dalších Petrových písniček (Přátelství na n-tou, Náhrobní kámen, Co je to láska).

A ještě mě vždycky píchne u srdce, když v rádiu hrají „Zas přijde den“ od Petra Koláře. Jeho teda moc nemusím, ale jedna pasáž téhle jeho písničky je až bolestně pravdivá :) Zpívá se tam: „Když nejvíc chceš se rvát, překvapí tě náhlý pád…“. JO, PRAVDA PRAVDOUCÍ!!! :))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Moravská hymna – Jsem Moravan (Ó Moravo)
http://www.you­tube.com/watch?v=-rshBc61hL8

Morava krásná zem.
http://www.you­tube.com/watch?v=Bh9B3bIw­nag&feature=re­lated

Bůh žehnej Moravě
http://www.you­tube.com/watch?v=tJJGu7f­KjiE&feature=re­lated

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek