Kelt

Myslíte, že může ještě dnes existovat člověk, který nezná světové celebrity?

Mobily, internet – svět je dostupný z jakéhokoli místa, téměř. Přesto existují místa, kde žijí lidé na primitivní úrovni. Mohou existovat lidé, kteří neví, kdo je Obama , Messi , Shakira, Lady Gaga? Vybral jsem představitele politiky, sportu a kultury. Nemyslím ignoranty.

Nejlepší odpověď
annas

Kdo je podle vás celebrita? Osoba mediálně známá, nebo věhlasná osobnost, jíž si ostatní váží ve společnosti nebo v určitém oboru? ,

To, že někdo nezná celebrity nic neznamená. Ty mediální, o kterých se šíří třeba různé klepy typu našeho Blesku, leckoho nezajímají. Nejde o jejich oblíbence, druh „umění“, kteroé provozují apod. Politici se střídají, ne každý hrál důležitou a čestnou roli ve společnosti. pamatuji si např. kontrasty.

Jiní se zajímají o sport, takže znají sportovce, státníky, vědce atd. Každý je jiný, má jiné zájmy, jiné priority,

Další kategorie, kterou nazýváte ignoranty, je ke svému životu nepotřebuje, především ty mediální. . Stačí jim třeba znát jen jméno. Navíc mnohdy „ignorant“ má vědomostí víc, , než některé z těchtlo tzv. celebrit. Ale bohužel, jiní opravdu nevědí , že nic nevědí a ani vědět nechtěji.

„Vím, že nic nevím“ . Zjednodušeně to znamená, že žádný člověk nemůže vědět všechno,. Čím je moudřejší, tím je skromnější a tím víc si to uvědomuje. Takže to platí třeba i ve vztahu ke sktuečným celebritám, nikoliv jen těm mediálním.

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě že může. A ty se zkus zamyslet nad tím, zda ti lidé, co podle tebe žijí na „primitivní“ úrovni nejsou ve výsledku třeba spokojenější než my všichni ostatní, kteří známe světové celebrity.

Agneta

A kdo mají být ty světové celebrity? Messi?=zcela neznámý, kdo to má být?
Od Shakiry neznám jediný hit, a od Gagy jen ty její dva – deset let staré, takže nevím, kdo ještě dnes Shakíru a Gagu má znát:DDD
A když se zeptám rodičů, tak znají jen Obamu:D
Tak asi takhle – se „světovýma“ celebritama:D

orwell

Samozřejmě, že může. Kvalita života se neodvíjí přímo od takovýchto znalostí, ale je třeba rozlišovat. Problém této společnosti spočívá (alespoň se domnívám) v obdivu jistých osobností, které nám vnucují média a ukazují nám názorně, že je důležité se hlavně vyskytovat co nejčastěji na výsluní a být středem pozornosti. Není už důležité, jestli důvodem ke zviditelnění jsou kladné, nebo záporné vlastnosti, resp. činnosti. Hlavní je něčím upoutat a být vidět! Je zajímavé, že jsme každou chvíli informováni o tom, zda malý Kokta měl na procházce s maminou čepeček s bambulí nebo bez, která z modelek má větší silikony, atd. Je s podivem, jak vysoký počet obyvatel zná detaily ze života těchto „celebrit“, ale kdo ví např. něco o vynálezci penicilínu, prvním lékaři, který transplantoval srdce, autorce výroku „Není problémem nasytit chudé, ale nasytit bohaté“, Františku Křižíkovi, a dalších. To jsou pro mě pravé celebrity! Lidé, co pro nás opravdu něco udělali, nebo stále ještě dělají. Kolik prostoru v médiích dostává např. František Koukolík, Jiří Grygar, … Je mi z toho smutno.

zjentek

jak víš, že obama není ignorant??

marci1

Samozřejmě, je jich více, než těch, kteří „celebrity“ znají. 🙂

Meligar99

Těch je více než v celé ČR Kelte :)

Emefej

Ano, i já mezi takové patřím, některé celebrity s toho seznamu neznám.

iceT

Myslím,že ještě pořád na světě jsou lidé mobilem a internetem nepolíbení,takoví Xixaové existují i dnes.

ivzez

Ano, já a mnoho dalších.

Obama pro mne není žádná celebrita
a ostatní jmenované neznám …

Pepa25

Moje první myšlenka po přečtení otázky byla: Kdo je proboha Shakira? Ale po přečtení odpovědí jsem se uklidnil …

gecco

Nikdy jsem o podobnou ptákovinu nežádal, tím méně, abych o ni prosil…
___
Ale – můžete někdo (a čím víc, tím líp) dát nominaci nicku „orwell“???*)
Odpověděl rozumným způsobem…
Díky…
😉
___
*) já nemohu, jsem jen ´bronzový´- a ke zlatu mowly se nechci jen kvůli tomuto ´hlásit´…
___
Ještě jednou díky, dámy a pánové.

carpediem

Zjentku tak to je perla:-DDD