hanny 2

Myslíte že může člověk,který má horečku přes 40st.,vést rozumný a smysluplný dialog?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

  • 37–38 °C – pacient pociťuje mírné přehřátí organismu, popř. si ho vůbec neuvědomuje.
  • 38–39 °C – pacient pociťuje zřetelné přehřátí organismu, nevnímá na 100% okolí, vyhledává častý odpočinek.
  • 39–40 °C – pacientovi je špatně, odpočívá a okolí vníma asi z jedné poloviny (podle výše teploty).
  • 40–41 °C – pacient začíná mít halucinace, za pokojové teploty má zimnici; když se však přikryje dekou cítí naopak silné horko, okolí vnímá z jedné desetiny až dvacetiny.
  • 41–42 °C – pacient má halucinace, téměř nevnímá okolí, padá do bezvědomí, silně se potí; hrozí selhání organizmu.
  • 42 °C a více – selhání organizmu, smrt

Další odpovědi
BEAES

Může, ale hodně ho to bude vysilovat, raději to po něm nechtějte.

panenka

Já jsem 40 jednou měla a nebyla jsem schopná ničeho. Takže podle mě si myslím že není schpen

kkoudy

z vlastní zkušenosti říkám, že ne, ale při horečce takhle vysoké může hrozit i zánět mozkových blan, takže nepodceňovat

Jsemtady

Jo, měl jsem ji nedávno a mluvil jsem v poho, akorát jsem si dával bacha abych se co nejdřív vypotil a moc nikde neběhal.