MichalM.M

Myslíte, že mohu použít dobíjecí AA baterie Energizer Rechargeable 2650mAh 1,2V do fotoaparátu Olympus X-43??

Doplňuji:
Díky, právě jsem si četl, že se tam nesmí používat Lithiové baterie (CR-V3)AA (R6), manganové (zinkovo-uhlíkové)AA (R6) a oxyridové AA (R6) lithiové, což myslím ty energizer nejsou. Jinak se asi snaží, aby lidi kupovali stejnou značku baterií jako je foťák, a proto píšou že by se neměli používat jiné. Tak pokud ho tím nezlikviduju tak je to fajn 🙂

Nejlepší odpověď
mosoj

Musíš to vyzkoušet, záleží jak má nastavený napěťový limit pro vypnutí, Běžně to ale funguje. Raději bych ale použil AKU typu Enelope, ReCyko, Infinium či jiné aku nové generace o kapacitě 2100 mAh.

Foťáčku určitě neublížíš !!
Doplňuji:
A které baterie jsou prosím v návodu dovoleny.
Nesmí se to plést všechno dohromady.

  • ZnC baterie klidně použít můžeš, ale nic s nimi nevyfotíš ( prostě foťák neutáhnou, nebo jenom pár snímků)
  • Alkalické baterie také použít můžeš budou lepší než ZnC.
  • oxyridové jsou pouze modifikované alkalické ani jsem se s nimi ještě nesetkal.
  • CR-V3 je blok lithiových baterií zapojených paralelně takže ti nebudou sedět ve foťáku kontakty ( pokud na to není foťák přizpůsoben jako jsou některé Kodaky). Napěťově 3 V takže by to nevadilo.
  • Lithiové AA baterie !! ( nikoliv aku, aku má 3,7 v 1 ks) zatím jenom Energizer Ultimate lithium. Energizer na to má patent by jsi použít mohl ale provoz bude drahý.
  • Takže nejvhodnější jsou opravdu nabíjecí tužkové NiMH !!

MichalM.M

No oni tam právě uvádí že se mají použít buďto alkalické AA nebo AA NiMH dobíjecí a pak tam byl výše zmíněný výčet těch, co nesmí být. Já jsem si právě pořídil ty Energizer Rechargeable 2650mAh 1,2V NiMH tak jsem nevěděl, jestli nespadají do těch nevhodných, protože tomu nerozumím a samozřejmě jsem nakupoval dřív, než jsem prolistoval návod. Takže to tedy vypadá že jsem koupil dobře 🙂

mosoj

To víš že je to v pořádku. Ony sice mají nižší napětí, ale zase si ho drží po celou dobu vybíjecího cyklu. Napětí potom rychle klesne a foťák vypne. Po nabití zase jedeš od začátku.
Problém je pouze v tom, že ne všechny nabíjecí baterie udrží potřebné napětí při zatížení foťákem. Napětí malinko klesne a je to již pod limit který požaduje foťák.
Pak se musí zkusit jiný typ. Většina Aku baterií ale vyhovuje. Je dobré ale vědět že se toto u některých typů stává. Chyba se pak hledá všude jinde jen ne u Aku baterie.

MichalM.M

Na obalu byla ikona foťáku v možnostech použitých zařízení, tak uvidím, zatím je nabíjím, pak dám vědět 🙂 Normální alkalické baterie co byly k foťáku v balení odešly po prvním dnu zkoušení…