Kelt

Myslíte, že mohou existovat místa v naší zemí, které oko nespatřilo?

Myslím to tak, že když si pořídím dron s kamerou, mohu pozorovat libovolné místo. Nemám na mysli tovární a vojenské objekty, ale nedostupná místa v přírodě, která jsou na povrchu a na souši. Je to tak nebo se mýlím? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Brala bych místa neznámá či záhadná, která je možné vidět jen z ptačího pohledu. Když člověk stojí na zemi u nich, vnímá je jinak.

Možná se najdou nedostupná místa a těžko přístupná místa, třeba některé menhiry, vrcholy skal, možná i prameny řek, studánky, bažiny, propasti atd., kam lidská noha nevstoupila ani některé lidské oko je nespatřilo, i když je často tuší.

Určitě se najdou neznámé a neprobádané jeskyně, ale ty dron zřejmě nezachytí.

Platí, že Česko je země neznámá, ale spíš z jiného pohledu: kolik míst člověk navštivil, nebo je nikdy nepoznal.

Další odpovědi
Kepler

Určitě je to tak, patří tam např. drtivá většina Antarktidy. Našla by se jistě i místa v Himáláji, nebo Amazonii. Zmapován je ale celý povrch zemské souše pomocí letadel a satelitů. Něco jiného je ovšem vidět prostředí na vlastní oči z bezprostřední blízkosti, nebo pomocí optiky.

Doplněno: po upozornění na špatné přečtení otázky – když nebudu považovat dno hranické propasti za souš (je zaplavené vodou) a jeskynní prostory za povrch, pak myslím že takové místo neexistuje.

zjentek

Určutě. Čí oko? Například mé WC spatřilo prozatím opravdu velmi málo lidí a asi to číslo už moc neporoste.

Keplere, von se ptá V naší zemi, ne NA naší zemi ;)

Klaproth

V naší zemi takové místo už asi není. Nejméně přistupnou oblastí jsou některé partie Broumovských stěn.

dubraro

Nejen mohou, ale i existují. Například dno hranické propasti.

dudu

Přeplněnou státní pokladnu.