Adam2

Myslíte, že mi bude 18 do nadcházejících voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky?

narozen 20. 11. 1999

Odpovědi
klumprt

Ne. Poslední volby proběhly ve dnech 25.–26. října 2013. Oficiální výsledky byly vyhlášeny dne 30. října 2013. Tehdy vznikl čtyřletý mandát poslanců.
Podle Ústavy ČR, článku 17 odst. 1: Volby do obou komor se konají ve lhůtě počínající třicátým dnem před uplynutím volebního období a končící dnem jeho uplynutí.
To znamená do 30. října 2017.
Pokud budou předčasné volby, tak je sice taky nestihneš, ale ty další volby určitě přijdou dřív, než kdyby toto i nadcházející volební období uplynulo řádně celé.