Lgee

Myslíte, že mám počkat, než auto odbočí?

Dnes se mi stalo to že sem se chystal přejít silnici jen jedno auto jelo docela rychle, ale viděl sem že odbočuje, neodbocoval ale byl to jen lom světla, má se tedy raději čekat až auto skutečně odbočí?

Nejlepší odpověď
mosoj

V pravidlech silničního provozu se píše že jakékoliv jednání účastníka silničního provozu které souvisí navazuje na změnu směru jízdy jiného vozidla, lze provádět, až když o změně směru dotyčného vozidla není pochyb.

Další odpovědi
eleonnore

Ano, raději počkat.

Mě instruktor v autoškole pořád říká, že se může stát, že když nějaký řidič bliká, klidně zapomněl blikání vypnout, protože odbočoval před nějakou chvilkou. Proto na to raději nespoléhat a neriskovat :)

cukrar

Vy jste se domníval špatně, páč jste se špatně díval a ptáte se, co máte dělat? Dívat se pozorněji a počkat.

Dochy

Je to asi týden, co jsem vjížděl na hlavní a doleva, na „T“ křižovatce v místě které není zrovna klidné. Viděl jsem že zprava po hlavní jede auto a za ním je kus volno, z opačného směru budu mít také okno. Ten zprava neblikal a jel poměrně svižně, tak jsem si naplánoval že do křižovatky vjedu těsně za ním s tím že pak budu mít dost času na zrychlení takže dalším autům jedoucím za ním bych neměl vůbec nijak překážet. Takže jsem si krásně nachystal že se začnu rozjíždět hned jak mně bude míjet. A ten debil pak odbočil těsně kolem mně a blinkr zapnul přede mnou, takže jsem mu málem naboural zadek. Takže ano, v zájmu bezpečnosti ber jakékoli signály pocházející od lidí za nespolehlivé.