Chytrolín

Myslíte že má řemeslo růžovou budoucnost?

Poslední dobou mám takový pocit, že se nikomu nechce manuálně pracovat,každý by nejraději seděl v teplé kanceláři.
A tak se ptám ,myslíte si že klasické řemesla jako(elektro,zed­nická..atd) budou v budoucnu stále dražší?

Nejlepší odpověď
anonym

Osobně si myslím,že jak které řemeslo,minule dávali zrovna reportáž o nástupu kominictví,ale co takový malíř pokojů?Dnes to dokáže snad každý,co mi osobně chybí je třeba dobrý švec,nebo opravář koženych výrobků(kabel­ky),ale uživil by se?Zedník?jen sezonní práce?Každý se snaží vše si opravit,postavit sám,co se dá,protože ty ceny..opravdu drahé.Porostou­?Určitě.

Další odpovědi
panenka

Elekro ,zedničina má určitě budoucnost člověk se ale musí dost ohánět aby tu práci v této profesi měl.Co se týče zdražení člověk nemůže a kord když podniká dělat svou práci za krásný úsměv nebo pivko to by si nevydělal nic a kord když si má ještě platit zdravotní a socialní. Už ted někteří podnikatelé musí dělat pod cenou stanovit takové částky aby se s klientem vlastně domluvili a nebo se přistoupí na práci úkolem.Ale zase jsou na tom bytí ti co pro firmu pracují protože si úkolem pokud opravdu nejsou rychlý nevydělají nic .A jestli tyto řemesla budou dražší? řeknu vám to takto před třema rokama můj manžel s klukama dělali za 120 na hodinu protože se zdražil benzin ted už dělají pokud jedou daleko za 150–180 kč u nás v okolí jen za 100 kč jen aby prácu měli. Pokud naše zasr…á vláda bude zdražovat nikdy podnikatelé a malý živnostníci nemůžou dělat za málo korun.

venkovan

Právě proto, že každý chce být v kanceláři, dělat odborného poradce, prodejce apod., se řemeslníci stanou stále vzácnějším druhem lidí. Ale není naškodu, aby to byli řemeslníci, ne fušeři. A ceny – to je skutečně problém, protože pokud si řemeslník má vydělat asi okolo 14 tisíc měsíčně čistého, tak to můžeme vynásobit 1,4, a máme minimální jeho hodinovou sazbu. ktomu le musí ještě připočíst určité režijní hodiny které ke své práci musí mít (i na dovolenou si musí peníze získat, rezervu na nemoc apod., Potom k tomu je nutné připočíst další přímé náklay jako je dopravav, nářadí, stroje, povinné školení apod. Takže u toho kdo má nějaké lepší vybavení může být mnzda asi tak polovina nákladové položky.
Nicméně v mnohých případech je lepší si řemeslníka objednat – i to hloupé malování bytu mne časově přijde na víc než za kolik to udělají malíři. Musím počítat čas od shánění barev a pomůcek až po úklid.