pája139

Myslíte že kruhy v obilí udělali mimozemšťani?

Nejlepší odpověď
marci1

Těžko říci. Myslím si, že do dneška se stále ještě neví, jak tyto kruhy v obilí vznikají. První záznamy kruhů v obilí jsou již od 17. století, kdy byly ještě dosti jednoduché. Dnes jsou již velmi složité a jsou to již umělecká díla. Nejspíše to mohou být stacionární vzdušné víry, morfematické pole, telekinetické a geomagnetické síly. Možná i mimozemšťané. A nejkrásnější na tom je, že je to stále záhada a můžeme si každý představovat, že vznikají kýmkoliv či čímkoliv ! 🙂

Další odpovědi
klumprt

Za nejpřijatelnější vysvětlení pokládám to, že je dělají lidé, kteří se baví jednak tím, že dělají někdy opravdu krásné obrazce a jednak tím, že se kolem toho vytváří takový poprask.
Ovšem na otázky:

  • Jak to, že je nikdo nikdy nechytil
  • Jak to, že je nikdo nedokázal napodobit ve stejné kvalitě
  • Jak to zvládají potmě, tak perfektně a rychle

se přiznám, že neznám uspokojivou odpověď.
Povídačkám o nějakých energetických polích uvnitř kruhů a pozorování UFO v jejich blízkosti jednoduše nevěřím. Ale nikdy jsem u žádného kruhu nebyl, takže třeba bych zaujal jiný postoj, kdybych byl přímým svědkem.

MK44

Jestli je dělají mimozemšťani, tak nějací mimozemští puberťáci. Asi šlohli tatíkovi ufounovi nějakou technologii a teď se baví u teleskopu asi tak jako lidští nedospělci, když zazvoní u dveří, utečou a pak se chechtaj, když domovník příjde otevřít a nikoho nevidí … 😉

K původu obrazců v obilí je zatěžko něco říct, mimo toho, že jsem rád, že to pole nevlastním a nevyhodil jsem peníze za osivo. Jejich původ může být různorodý. Hádám, že ty první, jednoduché, mohly vzniknout působením vzdušných vírů nebo vyschnutím půdy v místech základů zaniklých staveb. Pak už se toho chopili recesisti. Je ovšem zarážející, že je při uměleckém ničení úrody ani náhodou nikdo nenačapal. A taky to, že zachovávají inkognito – umělci se rádi svými výtvory chlubí. I když sprejeři …

Ať je má na svědomí kdokoli, čas a námaha na jejich vytvoření jsou hodny něčeho smysluplnějšího.

Pepa25

Ne, dělají to lidé. A přístup policie uvedený v tomto článku http://www.no­vinky.cz/krimi/340825-v-polich-u-boskovic-se-objevil-zahadny-obrazec.html výrazně omezí jejich výskyt v ČR, to mi věř 😉