Avatar uživatele
pája139

Myslíte že kruhy v obilí udělali mimozemšťani?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? abendsbrot23 před 3587 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Těžko říci. Myslím si, že do dneška se stále ještě neví, jak tyto kruhy v obilí vznikají. První záznamy kruhů v obilí jsou již od 17. století, kdy byly ještě dosti jednoduché. Dnes jsou již velmi složité a jsou to již umělecká díla. Nejspíše to mohou být stacionární vzdušné víry, morfematické pole, telekinetické a geomagnetické síly. Možná i mimozemšťané. A nejkrásnější na tom je, že je to stále záhada a můžeme si každý představovat, že vznikají kýmkoliv či čímkoliv ! 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
klumprt

Za nejpřijatelnější vysvětlení pokládám to, že je dělají lidé, kteří se baví jednak tím, že dělají někdy opravdu krásné obrazce a jednak tím, že se kolem toho vytváří takový poprask.
Ovšem na otázky:

  • Jak to, že je nikdo nikdy nechytil
  • Jak to, že je nikdo nedokázal napodobit ve stejné kvalitě
  • Jak to zvládají potmě, tak perfektně a rychle

se přiznám, že neznám uspokojivou odpověď.
Povídačkám o nějakých energetických polích uvnitř kruhů a pozorování UFO v jejich blízkosti jednoduše nevěřím. Ale nikdy jsem u žádného kruhu nebyl, takže třeba bych zaujal jiný postoj, kdybych byl přímým svědkem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
MK44

Jestli je dělají mimozemšťani, tak nějací mimozemští puberťáci. Asi šlohli tatíkovi ufounovi nějakou technologii a teď se baví u teleskopu asi tak jako lidští nedospělci, když zazvoní u dveří, utečou a pak se chechtaj, když domovník příjde otevřít a nikoho nevidí … 😉

K původu obrazců v obilí je zatěžko něco říct, mimo toho, že jsem rád, že to pole nevlastním a nevyhodil jsem peníze za osivo. Jejich původ může být různorodý. Hádám, že ty první, jednoduché, mohly vzniknout působením vzdušných vírů nebo vyschnutím půdy v místech základů zaniklých staveb. Pak už se toho chopili recesisti. Je ovšem zarážející, že je při uměleckém ničení úrody ani náhodou nikdo nenačapal. A taky to, že zachovávají inkognito – umělci se rádi svými výtvory chlubí. I když sprejeři …

Ať je má na svědomí kdokoli, čas a námaha na jejich vytvoření jsou hodny něčeho smysluplnějšího.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Ne, dělají to lidé. A přístup policie uvedený v tomto článku http://www.no­vinky.cz/krimi/340825-v-polich-u-boskovic-se-objevil-zahadny-obrazec.html výrazně omezí jejich výskyt v ČR, to mi věř 😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek