kobranek

Myslíte, že když mám licenci Windows 7 již použitou, že ji můžu použít znova?

Tak podrobněji:
Mám placenou licenci Windowsu 7 Home Premium již nainstalovanou na stolním PC. Myslíte, že ji můžu použít znovu na notebook s Windowsem 8 (přeinstalace)?

Nejlepší odpověď
Bedy

Ano, bez problémů. :)

Tak za prvé, je nutné rozlišovat, jaký typ licence to je. Pokud je to tzv. OEM licence, tak ta je vázána na konkrétní hardware a v tom případě souhlasím se slovy mosoje.

Pokud to ovšem OEM není, není problém tento Windows nainstalovat na jiný počítač, za předpokladu, že onen Windows z onoho počítače smažete (aby tam prostě nebyl).

Ze zkušeností však vím, že není problém ani tu OEMku nainstalovat na jiný počítač, opět za výše uvedeného předpokladu.
Doporučuji však provádět aktivaci telefonicky (225 990 844), neboť je bezpečnější a není odesíláno tolik údajů o tom počítači.
Kdyby náhodou Vás to přepojilo na operátora, sdělte mu, že Vám počítač vyhořel a že jste byl nucen si koupit nový, ovšem jste si jej koupil bez operačního systému, neboť jste chtěl ušetřit a předpokládal jste, že když už jste si jeden Windows koupil, tak jej můžete za toho výše uvedeného předpokladu nainstalovat na nový.

Jinak registrovat Windows se nemusí, musí se však aktivovat. Ona lhůta činí 30 dní, nikoliv 14, jak je občas někde mylně uváděno.

Další odpovědi
mosoj

Ne. (Doplň důvod.)

Licence je vázaná na číslo základní desky.
I při přeinstalaci na stejný počítač je třeba OS do 14 dnů znovu registrovat.
Doplňuji:
Registrací jsem myslel aktivaci. Ostatní jsou prkotiny které musí být.

arygnoc

Ano, bez problémů. :)

Littl3

Ne. (Doplň důvod.)

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.