terry

Myslíte, že když jsou vstupenky tak drahé, měla by se část věnovat na charitu?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/260140-ples-v-opere-zapocal-pred-cervenym-kobercem-protestovaly-desitky-lidi.html
Doplňuji:
sd Drahuška – ne část vstupenek, ale část z výtěžku ze vstupenek.

Nejlepší odpověď
Damiana

No to by bylo moc hezké, ale když ona většina charitativních organizací patří zrovna těm, kteří tam plesají…

Další odpovědi
led

Panstvo sa vždy rado zabávalo už od starých čias. Kosti z takýchto hodovaní sa potom hádzali medzi psov a chudobu. Myslíte si snáď, že sa toto príchodom „atómového veku“ zmenilo?
Po odrátaní nákladov, povinných odvodov a svojho zisku poriadateľ odrobinky charitatívne pohodí „psom a chudobe“ na ukážku svojej dobodušnosti a ľudskosti. Pretvárka zvaná charitatívna dobročinnosť. Ale získa aj volebné hlasy a body.

Drap

To záleží na pořadatelích a ne na ceně vstupenky.Všichni chtějí vydělat.
Ale myslím, že konkrétně z této akce se na charitu něco dává.
Doplňuji:
Pro Michala – neni žádná povinnost dávat z plesů na charitu, sport či něco podobného.

Drahuška

část vstupenek? to jako mezi pracháče v robách strčit pár bezdomovců, ať se pomějou?…co na tom, že výtěžek z takové akce bude nic…a další už nebude…neb Ti prácháči už se nebudou účastnit…a kdo přijde o peníze…? Když chceš po někom peníze…je třeba podat žádost na podnose…čím blýskavější… 😉

protože se někdo baví – a má na to – MUSÍ dávat na charitu?…je spousta akcí k tomu uzpůsobených…ale fakt to nejde nařídit…ti co se tam baví – platí ze svých příjmů daně… mezi žádostí o příspěvek na charitu a zavedením daně ze závisti…by měl být trochu respekt k těm, co něco dokázali a tak se taky chtějí třeba jen normálně bavit…i když na úrovni, které evidentně vzbuzuje emoce…

Za rok 2011 byl výtěžek z plesu 500 000 a byl poskytnut nadaci…

Michal Kole

Taky by mě zajímalo, zda je nějaká povinnost z plesů dávat něco na charitu jako je to u hazardu.