andyana

Myslíte, že jsou zdomácnělá zvířata chytřejší než ta divoká?

Nejlepší odpověď
Drap

Nedá se takto hodnotit. Domestikovaná zvířata jsou naučena dlouhodobým chovem. U zvířat se nedá provádět objetivní test inteligence, aby bylo možné porovnat chytrost.

Další odpovědi
gecco

Spíše naopak.
Domestikovaná zvířata mají život (přežití) mnohem jednodušší…
😉

lexx

Ne. ve volné přírodě nepřežijí jeden den…

kapka

Co je chytřejší? Dám radši rovnou příklad. Ochoceny vlk postavený před problém, jak se dostat přes mříže k potravě, se bude spoléhat jen sám na sebe. Vedle stojícího člověka (svého majitele, kterého dobře zná) si nebude všímat. K potravě se nedostane. Pes po chvilce samostatného snažení začne hledat pomoc u člověka, začne komunikovat. Dokáže člověku docela dobře vysvětlit svým chováním, ze se chce dostat k potravě a ze chce po něm, aby mu ji dal. Člověk mříže otevře a da mu ji. Tenhle pokud byl v televizi, to jsem si teď nevymyslela.
Ve volné přírodě bude při shánění potravy zase pravděpodobně úspěšnější vlk.
Ta otázka by se dala uchopit z více konců. Pes se naučí reagovat na desítky povelu, ale nepozná se v zrcadle, jako třeba někteří divoce zijici ptaci. Kdo je teda chytřejší? :)

lota

Ne, divoká jsou chytřejší, životaschopnější. Domácí možná dělají blbečky, když se to naučí, ale to nemá s chytrostí nic společného.