Efchen

Myslíte, že jedno malé rozhodnutí může změnit celý váš život?

Jak změní váš život jestli pojedete na tu dovolenou nebo ne,půjdete na basketbalový zápas nebo jestli tomu klukovi dáte pusu…?
Nebo věříte,že co se má stát se stane tak jako tak a nezáleží na tom, co děláte?

Nejlepší odpověď
ten který je

Věřím tomu.Už jen to,že jsem doma a čtu Vaší zajímavou otázku nad kterou občas také přemýšlím jsem strávil nějaký čas.Kdybych to neudělal,mohl bych si odskočit třeba na jedno pivko a přijít třeba o zuby nebo se s někým seznámit.Každé zdánlivě malé rozhodnutí ovlivnuje náš život a náš osud.

Další odpovědi
Alesh

No jasně, že může … je to tzv. efekt motýlího křídla nebo chceš-li butterfly effect.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mot%C3%BD­l%C3%AD_efekt

osamělývlk

Určitě ano. Může se stát, že se rozhodnete udělat krok vpravo a to vám zachrání život, až vedle vás spadne betonový kvádr z jeřábu. A takových podobných případů už bylo dost.

quentos

Určitě.
Četl jsem příběh, v němž se jedna stará paní ohlížela za svým životem, který prožila jen s jediným mužem. „Jeden chlap na celý život“ – a mírně řečeno ten její život nestál za nic. Kdyby si ho bejvala nebrala…

anonym

Určitě! Rozhodnout se,zda šlápnu na brzdu či plyn změní život nejen můj!

hanulka11

Ano ,je tomu tak .
Před 43 lety jsem se rozhodovala zda jít na rande s klukem který mě pozval.
Šla jsem .....a jsem s ním dodnes .Určitě to byl osud- jo tenkrát jsem se teprve rozkoukávala a neměla jsem rozum ,ale vyšlo to.Kdo ví co by bylo a kde bych byla , kdybych tam onehdy nešla.

led

Slovíčko „ano“ je naozaj mnohoznačné a dokáže zmeniť celý život.
Aj mne sa to stalo, prikývla som, ano, na otázku môjho priateľa a dodnes tvoríme pár. či to bolo málé rozhodnutie, si netrúfam povedať, ale vyslovenie zaznelo krátko a rýchlo, to potvrdzujem

anonym

Nevěřím v osud a myslím si, že všechno v našem životě je jenom pouhá náhoda.
Doplňuji:
Ale i náhodu můžeme ovlivnit, ale spíše ona ovlivní nás. Víme, co jsme za svůj život udělali dobrého i špatného a myslíme si, že jsme třeba něco mohli udělat lépe nebo hůře. Ale nevíme kolik různých dobrých i zlých věcí se mohlo stát, kdybychom se v určité situaci zachovaly jinak.

pizlicka

nemyslim,vím.pokud se rozhodnu spatne,dopadnu spatne.pokud spravne,budu sklizet jen dobré.

muflix

nemyslim si ze co se ma stat se stane, taky si nemyslim ze naka drobnost by vyrazne ovlivnila celej muj zivot. clovek se nak chova, nak premejsli a nak se rozhoduje a tim ovlivnuje veci kolem sebe ne opacne. samozrejme se muze stat ze kdyz by nekam sel nebo se rozhodl trochu jinak tak muze ziskat nejake nove prilezitosti ale zalezi jak se jich chopi a jak prilezitost vyuzije. take nevite co by se stalo v opacnem pripade.. napriklad pudete na party kde potkate bezva kluka a rikate si jak je super ze ste tam sla, ale kdybyste sla na party az dalsi den tak potkate treba nekoho lepsiho nebo treba dostanete pracovni nabidku ale je to o cloveku a rozhodnuti ktere meni vas zivot jsou velke, drobne rozhodnuti vas muze k tem velkym pouze dovect
Doplňuji:
takze v podstate muzete mit v urcitych pripadech pravdu ale at je odpoved jakakoliv nevim jak by vam to pomohlo zmenit vas pristup k zivotu 🙂