Hanač

Myslíte že je to správný otec??

Jsem narozen roku 1998 a moje mamka se s tatkou rozvedli a platili mi spořici učet a pojistku a jelikož jsem měl bráchu tak se domluvily že mamka bude platit brachovi a tatka mě a nedávno jsem si zlomil nohu a měl jsem z meho uctu co mi takka chvíly aji s mamkou platili dostat bolestné,mamka mu tedy zavolala ze mam zlomenou nohu a at přiveze papír od te pojistky tatka teda mamce odpovedel jo dobře dovezu ale nedovezl ho a takhle se ho mamka doprošovala skoro 10 dní až na konec mamce zavolal a řekl jí že ten učet zrušil už když mi bylo 10 že byl ve strašným srabu a musel zaplatit dluhy a ani neplati alimenty,odešel z práce a nastěhoval se k rodičum.
Doplňuji:
A celou tu dobu mamce říkal že mi tu pojistku a spořici učet platí.

Nejlepší odpověď
nanule

To je smutné a pod pojmem „správný otec“ si představuji něco jiného.

Mimochodem, výživné se dá vymáhat exekučně.

Další odpovědi
arygnoc

hm, je to smutné, ale není to věc, za kterou lze otce osuzovat (co když v tom srabu byl?).

Důležitější jsou vztahy (až při úrazu jste si vzpoměl na otce? Poslal jste mu někdy třeba gratulaci ke svátku? Vztah otce a dětí je totiž oboustranný, víte?)

Kdysy to bylo s rodinou jinak, byly důležité vztahy (peníze ovšem taky), ale dnes to všechno stojí jenom na penězích.

Pokud je to tak, že jste otce od rozvodu neviděl, zamyslete se spíše, proč se tak stalo – jistou vinu potom nese i matka (ale to je na dlouhé povídání).

Resumé:

Třeba už otec v tom „srabu“ není, nemůže Vám pomoci i tak?
A vůbec – potřebujete tu pomoc? Nebo otce?

anonym

Není to od něj hezké,měl to říci mamince,že se k takovému kroku odhodlal,ale předem nikoho neodsuzuj,dokud ti to on sám nevysvětlí.Odešel z práce sám,jen proto,že chtěl?Nastěhoval se ke svým rodičům?Tady z toho lze usoudit,že byl možná v bezvýchodné situaci.Promluv si s ním.Vidíš,včera jsi se ptal na cosi,příklad máš hned tady.Nejdříve platit mohl,než se naděješ,je všecko jinak.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-bohatsi-detska-smeji-chudym-a-kdyz-chudy-detska-zbohatnou-bohaty-jim-zavidiN

Jirka P.

Jestli je správný otec nevím, každopádně je to zloděj, respektive defraudant.