hanulka11

Myslíte,že je to pravda? A kdo tento citát řekl?

Člověk získává na síle tím, že se přizná ke svým slabostem.

Nejlepší odpověď
annas

Slova patří k francouzskému spisovateli Honoré de Balzacovi.

Záleží na situaci. Každý člověk má určité slabosti, ale mnohdy je nerad přiznává. Zmíní-li se o svých slabostech, je zřejmé, že je jistým způsobem chybující a měli bychom si ho vážit, že se přiznal. Jenže mnozí slabosti člověka využíjí ve svůj prospěch, nebo naopak v neprospěch toho, kdo se přiznal, zapomenou na to, jaké má přednosti.

Další odpovědi
rynek878

Honoré de Balzac
Co se dělá, má se vždycky dělat pořádně, i když je to pošetilost.
Copak má dnes někdo názory! Dnes jsou jen zájmy.
Ctnostná žena má v srdci o jedno vlákénko více nebo méně než jiné: buď je hloupá, nebo vznešená.
Čím více pracuješ, tím méně miluješ /Honoré de Balzac/
Člověk získává na síle tím, že se přizná ke svým slabostem.
Člověk získává sílu tím, že poznává své slabosti.
ano tito velikáni,skoro vždy měli v citátech pravdu!!!

Zdroj: http://cs.wiki­quote.org/wiki/U%C5%BE­ivatel:Martin_Koz%C3%A­1k/P%C5%99%C3%AD­choz%C3%AD_cit%C3%A1ty/H­am

Berušinka

Je to pravda, ale v dnešní společnosti bych taková asi nebyla, protože se to může obrátit proti nám =(. Bohužel.
Autor: Balzac

jendahun

Určitě není na škodu,si z nich občas udělat srandu.Když si udělám srandu ze svých chyb a trochu se shodím,mám pak takový dobrý pocit.Že bych z toho sílil?…no,nevím.