Pájo

Myslíte, že je to náhoda nebo že v neúspěchu Ruska mohou „mít prsty“ Američané??

Více v článcích.
http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/250090-ruska-sonda-k-phobosu-je-ztracena-ted-hrozi-zricenim-na-zemi.html

http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/251696-lidstvo-vyslalo-na-mars-nejslozitejsi-laborator-v-dejinach.html

Doplňuji:
Mars je v kurzu. Bylo také již nemálo proinvestováno ve výzkumu a je klíčové, kdo tam první přistane s lidskou posádkou, resp. těžební lodí ;) … ať už přímo na Marsu nebo na jednom z jeho dvou měsíců.

Když jsou (údajně Američané) schopni prostřednictvím internetové sítě nakazit virem íránský jaderný program (virus Stuxnet)… problémem by asi nebyl ani „operační software“ nějaké konkurenční sondy mířící k Marsu. Vůbec si v tom směru nedělám iluze.

Nejlepší odpověď
tom004

Myslím si,že si nemají co vyčítat.Jak se říká >Jeden za 18,druhý bez dvou za 20<.„Prsty“ mají oboustranně ve všem.

Další odpovědi
fcoop

Těžko.Proč by to dělali?
Kdyby byl jen náznak náznaku,ječeli by Rusové jak Viktorky.
A na náhody nevěřím.Prostě – stalo se,oni jistě vědí proč.Už.

led

Ale chybička pri takej komplikovanej technike a software môže sa žiaľ aj vyskytnúť.
Nie,
všetkému sú na vine zlí Mimozemšťania (ešte že máme na koho zvaliť zodpovednosť), ktorí nechcú prezradiť, kde je prívodný kábel k hviezdnym lampičkám.

lexx

Mars je pro lidstvo zakázaná a prokletá planeta, nejvíc havárií a neúspěchů bylo zrovna tam, ani Venuše se svým pekelným prostředím (500 st.C, 90 atm., sírovka v ovzduší…) se ji nevyrovná.
Proč je tomu tak o tom se leda spekuluje. Asi lezem někomu do zelí.
Doplňuji:
Tak v tomhle průšvihu Amerikáni prsty mít nebudou, mají vlastních starosti dost. Spíš pověstný ruský šlandryán, nezodpovědnost a lajdáctví.

jendahun

Souhlasím s Lexxem.

anonym

Americane muzou za vsechno.

Zdroj: vsichni to ted rikaji, tak to musi byt pravda…