afro.minerva

Myslíte, že je stát pro běžného člověka přítel nebo nepřítel?

Čas od času si říkám, jestli je stát pro člověka přítel nebo nepřítel. Když si vezmete jenom ten fakt, jak každý měsíc stát doslova člověku vytuneluje plat… Máte 20 000 hrubého a ve finále dostanete sotva 12 000. To mi připadá poněkud postavené na hlavu. A to není jediný aspekt… Tak co myslíte, je tady stát pro člověka, nebo je tady sám pro sebe? A co je vlastně stát? Je to nějaká velká masa, která všechno semele nebo jsme to já, vy, on, ona, každý jednotlivec, každá žena, každé dítě, každý muž? Je stát i občan? Podle mne rozhodně. Když budete mít území bez lidí, tak z toho nikdy stát nebude. Jaký je na tohle váš názor?
Doplňuji:
Nezlobte se, Stando, ale na tohle jsem se neptala. Je sice fakt, že tohle ČSSD dělá, ale zase na druhou stranu druhá strana našeho politického spektra dělá pravý opak a to, že neví kolik by ještě z obyčejného člověka vytáhla. Ale to je otázka jiná.

Mě jde o samotný fakt, jestli jsou zákony celý systém v našem státě postavený tak, aby byl ku prospěchu jednostlivce, nebo jsme chápáni my občani jako mravenci, kteří jsou jenom akcajbartři (jak říkal můj děda) a jenok potencionální přijem pro státní kasu.

Nejlepší odpověď
standa

Původně jsem se z principu nechtěl vůbec míchat do otázek daného typu, ale když čtu tuto otázku a vybavím si tu neposkrvněnou duši pisatelky, která fakt nemá ani šajnu o principech PŘEROZDĚLOVÁNÍ…, tak jsem si vybavil jeden příspěvek (viz zdroj níže)

  1. Drogový dealer zpočátku rozdává dávky zdarma, a tím si vytváří klientelu závislých lidí.

Stejně se chová i ČSSD. Zadarmo rozdává dávky: zvýšená mateřská, výplata nemocenské zaměstnavatelem, 13. a 14. důchody, zajištěné minimální platy, podpora v nezaměstnanosti, sociální dávky, vizi 100000 pracovních míst… Dávky neustále zvyšuje, aby i závislost se zvyšovala.

  1. Dealer si vytváří neustále rostoucí skupinu závislých lidí, kteří pak pro svou denní dávku udělají cokoliv.

ČSSD si svými dávkami vytváří voličskou skupinu lidí, zcela závislých na státu, vedeném pouze Velkým Vůdcem Paroubkem.

  1. Drogový dealer ví, že ze získané závislosti již není cesta zpět.

ČSSD ví, že získaní voliči již nikdy nebudou volit nikoho jiného, protože nikdo jim již něco podobného neslíbí, spíše je o tyto dávky připraví nebo jim přísun ztíží.

  1. Léčba závislých je velmi bolestná a nesnadná, recidiva je velmi častá. Pro závislé je pohodlnější závislým zůstat.

Z hustoty billboardů po městech a vesničkách ústeckého kraje vidím, že ČSSD udělá naprosté maximum, aby skupina závisláků v blížících se volbách s konečnou platností a na věčné časy zcela převálcovala skupinu ostatních občanů, kteří závislí nejsou a nechtějí být. Dealer by za podobnou snahu byl pravděpodobně stíhán a odsouzen, vytváření závislosti občanů na přerozdělování dávek bohužel prozatím trestné není, a po těchto volbách již nikdy nebude.

Názor ať si udělá každý sám…
Doplňuji:
To afro.minerva:

…já se na vás nezlobím.

Zdroj: http://viditel­nymacek.cz/pu­blic/kapitola­.phtml?kapito­la=131479&menu=

Další odpovědi
BEAES

Myslím si, že s nynější vládou je stát spíše nepřítel a lidi vykořisťuje! Dle průzkumů se lidé sice v ČR nemají špatně, ale při nynější situaci a platech ani dobře, jen pár vyvolených ve vedoucích funkcích a pokud člověk nedělá na sebe, ale na někoho, tak v tomto státě nikdy nezbohatne, vlastně si nemá šanci ani našetřit na byt!!

Nuk nuk

Za současných okolností je bohužel spíše nepřítel.
A nejde ani tak o platy jako takové, ale o to, k čemu veškeré nápady pánů nahoře (a posledních několik let je jedno, kteří to jsou) slouží. A ty naše slouží jen k ochraně zájmů našich vládců a EU, jenže tak to bylo, je a nejspíš i do budoucna bude, ať nám bude vládnout kterákoliv strana.