Myslíte, že je rozumné skladovat trvanlivé potraviny/balené vody ve sklepě či vyhraz. místě pro případy nejvyšší nouze?

Pokud máte chvilku čas, tak můžete rozepsat co si myslíte i poznámkách zde pod čarou.

  • Máte něco podobného či o tom uvažujete?
  • Možná se vám to zdá nepotřebné a vidíte to jako ztrátu peněz?
  • Zavařené ovoce, med, houby v octu a tak podobně z domácí výroby stačí.
  • Není to, co máte ze zahrady/lesa, spíše na chuť, ale dá se na tom existovat týdny, či měsice?
  • Chce to výrobky v konzervách typu fazole, maso, guláš a tak?
  • Máte i mrazák, kde je případné maso na případ nouze?

Přijde katastrofa, osobní bankrot, nemoc v rodině, která vysaje úspory…

Není lepší být připraven a zabezpečit svoji rodinu?

Obrázek pochází z místa, kde se skladují potraviny pro případ nouze.

Nejlepší odpověď
Pixma

Já se spokojím z málem.

http://www.skle­pymoravy.cz/o­brazky-soubory/16-kopie-49031.jpg

Další odpovědi
Rokio

Podle mě je nejlepší vytvořit si finanční zálohu o výši trojnásobku měsíčních výdajů.

da ny

Takový sklep by mne asi přivedl k „obžerství“ 😁!
Na horách v zapadlé vísce nebydlím.
S válkou a jinou katastrofou dopředu nepočítám, válečné zásoby nedělám 😉
Pokud nás někdo vyplynuje, bude to rychlé a cizí touto cestou krmit nebudu…
Konzervy starší 18 měsíců nekonzumujeme!!!
Ve 3 šuplících mrazáku je trochu masa, když nestíhám zajít k řezníkovi… Případně podlehnu neodolatelné akci v řeznictví, pak vezmu do zásoby.
Drátěné kóje v panelovém domě nejsou bezpečné proti nenechavcům. V bytě jsme jako sardinky, není místa nazbyt ;).
Nějaká ta sušená fazole, rýže „navíc“ doma je.....

1 – 2 lahve balené vody doma máme… pro případ havárie na VŘ. Když se musí zastavit stupačka se SV (pitná), aby bylo v nouzi čeho se napít (než se skákne do obchodu). Jednou jsem byla velmi ráda za lahev balené vody. Uprostřed vaření oběda přestala téci voda. Díky té balené jsem měla v čem uvařit bramborové knedlíky.

P.S.
Podzemní kryt ani zemljanku nemáme a budovat nebudeme.
Tak jsem se trochu rozepsala a přeji pěkný nedělní den!

Drap

V případě nouze by to bylo bezesporu velmi dobré. Nic podobného nemám, ani o tom nepřemýšlím.

dudu

Na týden nebo čtrnáct dnů zásobu základních potravin a vody určitě ano. Ovšem sklad na fotce spíše připomíná základnu budoucího keťase.
Praktičtější je mít finanční hotovost ve více měnách, něco slitků drahých kovů, hrst šperků a pár hodnotných obrazů a hromádku starožitných mincí. Buď se ti to bude hodit pro směnný obchod nebo potěšíš vyznavače islámu než tě zařízne.

anonym

dany: Díky moc za rozepsání se. Souhlasím s tebou, ale každý na toto může mít vlastní názor. Možná budou i malé rozdíly mezi lidmy žijícími v bytě a těmi co jsou v domě.

anonym

Pixma: Takový domácí vinný sklípek zase zvedne dočasně dobrou náladu. :)

Pixma

minerz, dáš si dvě, tři lahvinky a máš vše u (_._)