Zlatý

Myslíte, že je rozdíl mezi chytrým a inteligentním člověkěm? Tak nějak cítím rozdíl, leč definovat ho neumím.

Doplňuji:
1. moc se mi líbí odp. od Bunnik, ale nechci otázku uzamykat.
2. zajímalo by mě - moc - kde by miroslavst byl :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Rozdíl je určitě.Někteří hlupáci nejsou inteligentní ale zato jsou řádně vychytralí.

Další odpovědi:

Bronzový

Podle mého čistě osobního pocitu,bych tyto dva typy lidí rozlišila.Inteligentní člověk je u mě ten,který je vzdělaný a má hodně vědomostí.Chytrý člověk je u mě ten,který umí ve věcěch"chodit",nemusí být zrovna extra vzdělaný,nebo úspěšný,ale zkrátka mu věci vycházejí.

Zlatý

Bohužel, ale to se zde nedozvíš. Buď jsem chytrý nebo inteligentní. Pokud bych byl obojí, byl bych asi někde jinde.
Doplňuji:
No v parlamentu to asi nebude, tedy alespoň ne v tom našem.
A nepředbíhej :D:D:D

pokud je člověk inteligentní umí si to v životě dobře zařídit,pokud je jen chytrý tak se taky nemá špatně,jesli je naivní tak to už je jiná

Bronzový

Mně to připadá tak: inteligence je měřitelná (IQ) a v jejích měřeních, tedy testech se vyskytují převážně logické úlohy, najít správný způsob, jak se nad danou úlohou zamyslet... chytrost je podle mě schopnost v něčem chodit. Nějak řešit spory a překážky denního života, umět věci využít, prostě si nějak poradit... když jsem v tom, tak ještě zmíním vzdělanost, což jsou znalosti teoreticky získané... a ještě mě napadla moudrost, ale tu mi nějak nejde definovat :) Tak to byl čistě můj pohled na věc.
Doplňuji:
Ještě mě napadla bystrost :) Nevím proč, ale řekla bych, že to souvisí s rychlostí a správností úsudku...

Zlatý

Chytrý člověk je ten, který je rozumově vyspělý, bystrý, porozumí náznaku. Chytrému napověz, hloupého trkni.

Inteligentní člověk - člověk, který je schopný pochopit řadu věcí, umí samostatně myslet. Je to oduševnělý člověk. Inteligence je vrozená a nerovná se chytrosti.

Stříbrný

Jak říkával náš náčelník, jsou lidi co přemejšlej a druzí se rozhodnou rychle a blbě.

Stříbrný

Jsem na tom stejně,neumím to přesně definovat.Jistě by stačil slovník.

Diskuze k otázce

Zlatý

ReHu

> miroslavst - myslíš EU parlement :-D.
A jak to myslíš s tím předbíháním???

Zlatý

Miroslavst

Jen ze srandy. Myslel jsem to tak, že dávám jednu otázku za druhou a ty jak jsi doplnila, tak však víš.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3360
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1451
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1078
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.