bolak

MYslíte že je pravda to co sportovci říkaj, když s nima dělaj rozhovory?

Že ten sport pro ně prostě znamená, že každej zápas je pro ně výzva a podobný žvásty který jim lidi baštěj?

Já kdybych byl vrcholnej sportovec, tak bych byl ke všem naprosto upřímnej a nehrál kolem toho takovýhle habaďůry. Kdyby se mě zeptali co říkám na ty kvanta fanoušků, který se na mě přišli podívat, tak bych jim normálně pravdu: „jasně že mám radost, protože lidi=peníze , čím víc přijde na zápas, tím víc dostanem prachů, a tím víc dostanu i já prachů“ a co pro mě znamená sport? „no je to práce voe, vydělavám si tím, miliony, to nikde jinde nedostanete…jó, dyť mě to ani nebaví“.

Jó, ale věřim tomu že mě by nesnášeli ty lidi, ale říkal bych pravdu..

Nejlepší odpověď
Drap

Říkají to co se od nich čeká. Vždyď jde především o prachy. A ono je to jedno, protože novinaři napíší stejně co chtějí, a televize dokáže sestříhat reportáž tak, že říkáš taky třeba uplně něco jiného, než jsi ve skutenosti říkal.

Další odpovědi
zjentek

nevěřím jim výkony, natož co říkaj. Navíc, tenhle průmysl začíná být tahoun ekonomiky (jako auta a výroba tv) a nějak to souvisí s hazardem a lidským neštěstím ..to vypovídá za vše. Normální člověk sportuje, ne mluví o sportu druhých ,) ..a taky mě lidi za ty žvásty nenáviděj, přesně jak to píšeš ,)
Doplňuji:
abych je nehodil do jednoho pytle, jsou i poctiví sportovci, ale ti dělaj sport, který v médiích a na obecních fotbal. hřištích ani moc nevidíme, podvědomě víme o kom mluvíme že ,)

led

Naozajstný športovec hovorí pravdu a tým „žvástom“ aj verí.
Peniaze prirodzene tiež hrajú rolu, ale nájdu sa aj športovci (a nielen športovci), ktorí penaze považujú len ako prostriedok na prežitie a „sponzorovanie ich koníčka“.
Každý, kto sa pýta, koľko športovec zarába, by sa mal opýtať aj seba: „Som schopný takýchto výkonov? Som ochotný obetovať svoj osobný život tomuto športu? Som ochotný obetovať svoje zdravie (každý vrcholový šport sa podpíše určitým spôsobom na zdraví športovca) tomuto športu?“
Doplňuji:
Hovorím o naozajstných športovcoch, nie športovcoch – živnostníkoch.

bolak

to „obětovat život sportu“ se mě líbí :) já mívám někdy takových chvilky procitnutí, třeba když byla letní olimpiáda, a musím se tomu všemu smát, když vidím celej stadion jásat, tleskat, smát se, objímat a radostně poskakovat, jenom proto že někdo hodil kus klacku do trávy (hod oštěpem), přijde mi to až neuvěřitelně vtipný, ale trvá trvá to vřdycky jen chvilku, pak zase podlehnu atmosféře a jedu v tom s nima, ale když se nad tím zamyslíš…takovejch emocí jenom kvůli tomu že někdo pimknul balonek za zakreslenou čáru na zemi a rozhčí hlásí IN (tenis) :)) a o fotbale ani nemluvě, tam se ještě rok po odehraným utkání chlapi v hospodě dohadujou, jestli to byla penalta a nebo nebyla..

anonym

:))))))
jen pockejte, az prijde profesor ! :)
a mimoradne k tematu :
ja neverim, ze by se ten sport dal " hrat " jen pro penize ..

bolak

no samozřejmě, je tam radost z výhry, ale ta je způsobená tím, dostanu pořádnej balík :))

já myslím že takovýhle sportovci jsou, ale že to buď veřejně nepřiznaj a nebo by to přiznali, ale žádná televize s nima nechce dělat rozhovor

si to vem, kdyby takovýho člověka poslali do televize, spolukomentovat ligu mistrů :)a dávali mu otázky typu -„jak jste se cítil, po tom co jste dal vítězný gól, díky kterému jste vyhráli pohár ligy mistrů, tedy vlastně největší gól ve vaší dosavadní kariéře“

  • no tak šlo to no…
  • měl jste radost?
  • tak samozřejmě, od trenéra jsme měli slíbeno 2 miliony na vrch, za každej gól, takže bude nový auto

a pak záběr na inkriminovanej zápas, jak spoluhráči zvědaj pohár nad hlavu, ve vzduchu lítaj komfety, lidi řvou a on stojí opodál a ukazuje si na hodinky, že už padla a že by rád šel domů koukat na telku…

anonym

to ja radsi zustanu sportovni optimistkou :)
ze jezdci Formule 1 jezdi jen proto, ze maji radost z rychle jizdy .., golfisti ze maji radi prirodu.., fotbalisti radi behaj .. a hokejisti jsou jen obycejni fetisisti , co pak jen radi cuchaj v jejich satne .. :)

anonym

Já pár vrcholových sportovců dost znala a znám, jednoho jsem měla za jednoho z manželů, takže o tom vím své. Klišé, která odříkávají
v rozhovorech o ničem nevypovídají. Sportovci by se měli vyjadřovat výsledky a ne se pokoušet o úvahy. To se ovšem netýká těch dvou-tří sportovců s mozkem! :))

anonym

zjenteku ! ze vy jste sachista !!
koukejte se ted koukat na ct sport .. ! ( ale ja uz vas znam moc dobre ..ja vim, ze nejen koukate, vy si ten hokej urcite i nahravate ! :p

  • iv-