Miri272

Myslíte,že je francouzština těžký jazyk?

Budu se francouzsky a nevím jestli to bude těžké a nebo lehčí než čeština.

Nejlepší odpověď
Natty*

To takhle posoudit nejde. Rozhodně ale francouzština nepatří mezi nejjednodušší jazyky, ale je zase výhodou, že když se naučíš mluvit francouzsky, bude pro tebe snadná a srozumitelná například španělština a italština. Sama se francouzsky učím a nelituji toho. Francouzština patří mezi nejkrásnější a nejmelodičtější jazyky.

Další odpovědi
hanulka11

V 15 letech jsem se zamilovala do francouze na výměnném pobytu a to byl impuls ,abych se začala francouzsky učit, ale byl to záhul. Rok jsem se učila – i dopisy jsem sesmolila.:D:D a pak jak odezněla láska na dálku tak odezněla francouzština . Škoda – po čase toho docela lituji, moc se mi ta řeč vždy líbila líbí.Pokud k tomu máš jen trochu vlohy a podmínky uč se ji......!!!!!!

Michal Kole

Rozhodně je „složitější“ než angličtina.

Francoužština je spíš jazykem diplomatů.

Salio

no,já osobně znám jednu vietnamskou holku,která se učila česky a francouzsky a francouzštinu vzdala,protože pro ni byla těžká,takže asi těžká bude rozhodně těžší než němčina,kterou se učím já

led

Románske jazyky sú ľahšie než slovanské jazyky. Ale ak máte tú správnu chuť a chcete, zvýrazňujem ´chcete´, naučíte sa ktorýkoľvek jazyk. Treba sa mu neustále venovať. počúvať, čítať, hovoriť. Hovorila som s človekom ovládajúcim aktívne 16 jazykov (slovanské jazyky považuje za jeden s mnohými ´oblastnými nárečiami´), začal sa učiť cez vojnu a anglicky zvládol za 3 mesiace, tak isto i francúzsky, čo využil pri kontakte so zostrelenými spojeneckými letcami. Jeho názor: „ak chceš – dokážeš“.

Ivuuka

Není to těžký,taky se teď učím frj ve škole.Dá se to pochopit stejně jako v angličtině,akorát má prostě jako každý jiný jazyk i frj svoje vyjímky,akle že by to bylo nějak hodně těžký fakt ne myslím :).