Myslíte,že je francouzština těžký jazyk?

Budu se francouzsky a nevím jestli to bude těžké a nebo lehčí než čeština.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

To takhle posoudit nejde. Rozhodně ale francouzština nepatří mezi nejjednodušší jazyky, ale je zase výhodou, že když se naučíš mluvit francouzsky, bude pro tebe snadná a srozumitelná například španělština a italština. Sama se francouzsky učím a nelituji toho. Francouzština patří mezi nejkrásnější a nejmelodičtější jazyky.

Další odpovědi:

Zlatý

V 15 letech jsem se zamilovala do francouze na výměnném pobytu a to byl impuls ,abych se začala francouzsky učit, ale byl to záhul. Rok jsem se učila - i dopisy jsem sesmolila.:D:D a pak jak odezněla láska na dálku tak odezněla francouzština . Škoda - po čase toho docela lituji, moc se mi ta řeč vždy líbila líbí.Pokud k tomu máš jen trochu vlohy a podmínky uč se ji......!!!!!!

Zlatý

Rozhodně je "složitější" než angličtina.

Francoužština je spíš jazykem diplomatů.

Pokročilý

no,já osobně znám jednu vietnamskou holku,která se učila česky a francouzsky a francouzštinu vzdala,protože pro ni byla těžká,takže asi těžká bude rozhodně těžší než němčina,kterou se učím já

Zlatý

Románske jazyky sú ľahšie než slovanské jazyky. Ale ak máte tú správnu chuť a chcete, zvýrazňujem ´chcete´, naučíte sa ktorýkoľvek jazyk. Treba sa mu neustále venovať. počúvať, čítať, hovoriť. Hovorila som s človekom ovládajúcim aktívne 16 jazykov (slovanské jazyky považuje za jeden s mnohými ´oblastnými nárečiami´), začal sa učiť cez vojnu a anglicky zvládol za 3 mesiace, tak isto i francúzsky, čo využil pri kontakte so zostrelenými spojeneckými letcami. Jeho názor: "ak chceš - dokážeš".

Není to těžký,taky se teď učím frj ve škole.Dá se to pochopit stejně jako v angličtině,akorát má prostě jako každý jiný jazyk i frj svoje vyjímky,akle že by to bylo nějak hodně těžký fakt ne myslím :).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2736
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 604
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.