zjentek

Myslíte, že evolucí člověk postupně ztratí řeč úplně?

myslím tím, že když je teď člověk vývojově ve fázi, kdy slovo jako takové už neplatí, tak jestli tedy ten v podstatě zbytečnej jazyk zanikne a nebo se transformuje na něco pro přírodu užitečnýho ..na to ta evoluce je né?

Nejlepší odpověď
bolak

Jak že slovo neplatí? První slovo platí vždy, akorát to druhý, to leze z gatí.

Další odpovědi
marci1

Mám obavy, že ano. Lidé si budou psát vzkazy na nějaký druh mobilu, i když budou vedle v pokoji. Každý bude mít něco jako tablet a budou si jen psát a ještě samými zkratkami, aby to bylo co nejkratší.
A proto musíme podporovat návštěvnost restaurací,hospod a kaváren, aby se stále komunikovalo a byla legrace ! 🙂

anonym

Slovo možná „neplatí“ – ale člověk se stejně potřebuje vykecat…
;-D

Quimby

Jak jako, že slovo neplatí? Řeč je jeden ze základních znaků potřebných pro vznik civilizace, to, že můžeme předávat a zaznamenávat zkušenosti pro další generace.

ptáč

Nechť člověk evolucí postupně ztratí hluk veškerých motorů, to bude pro mě i přírodu nej. Řeč je hlavním znakem člověka. Jak by to vypadalo, kdyby včely psaly emaily, sloni hovořili a člověk mlčky soustředil obrazce s pocity telepatií… Vždyť by se kvůli okolním zvukům nemohl soustředit. :)
Doplňuji:
https://www.ted­.com/talks/ajit_na­rayanan_a_wor­d_game_to_com­municate_in_a­ny_language?lan­guage=cs popřípadě zapnout české titulky, přednáška z TED