pusinka50

Myslíte, že EU nechá padnout Kypr nebo mu půjčí peníze?

Já myslím, že mu stejně nakonec půjčí peníze, když to nepůjde jinak, musela by přiznat, že není 100% funkční a to podle mě neudělá. Ale nejsem politik, nevím…

Nejlepší odpověď
jan1523

Dohoda už se rýsuje, pád Kypru není v zájmu nikoho.

Další odpovědi
anonym

Již je rozhodnuto – viz odkaz:
Doplňuji:
EU již nechalo „padnout“, ale rozhodnutí.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/296996-lide-na-kypru-si-oddychli-vlada-zdani-jen-velke-vklady.html

anonym

V pozadí takových finančních transakcí jsou vždy banky. Tím hůř, když jde o banky s nadnárodní působností. Co je jednoduššího, než slabému (rozuměj finančně slabému) článku poskytnout půjčku, potom ho dohnat do situace, kdy nebude schopen splácet a přimět ho k podepsání další finanční pomoci za podstatně nevýhodnějších podmínek.
EU skutečně stoprocentně funkční není. Zato banky ano.

led

Každá finančná podpora si vyžaduje vrátenie dlhu.
Splácanie dlhu nie je len priama finančná návratnosť, je to aj politicko-ekonomická závislosť. Žiadne samaritánstvo – obyčajný obchod.

Bedy

Bude mu muset půjčit. To samé udělala s Řeckem…

zjentek

Nejde o Kypr. Fakt si myslíte, že jste v pořádku, že máte čas hledat problém u druhých? Přeji všem, ať pád z výšin iluzí není moc vysoký.Velmi brzy přijde den, kdy „oni“ budou muset říci lidem, kde jsou ty peníze. Brzy. Stačila by teď jedna střední sopka (trochu prachu), aby se ten proces scvrkávání uspíšil. A bude to- les, svíčky a studánka. .) A s čím že to my lidé budeme bojovat? S trochou prachu? Kéž bych kecal .)