bolak

Myslíte že dlouhodobé sledování filmů na počítači ve špatné kvalitě (rozostřený obraz) nebo i v TV, může zkazit zrak?

Myslíte že když se někdo kouká roky na rozmazanou televizi, nebo filmy na počítači ve špatné kvalitě, že se mu od toho můžou zkazit oči?

Nejlepší odpověď
briketka10

Ano i na rozostřeném monitoru + tv si ničíš zrak.

Obojí není pro oči zdravé, při sledování se méně mrká a oko se méně zvlhčuje. Ale největší rozdíl je ve vzdálenosti – na TV koukáš z několika metrů, na monitor z několika decimetrů (běžně vidím lidi s ksichtíkem 30 cm od monitoru). A to je největší problém, protože oko při zaostření na blízko musí zploštit čočku, neboli smrštit okohybné svaly = únava, posléze poškození funkce svalů a horší až nemožné zaostřování. Oko samotné nebolí, neb nemá příslušné nervové receptory, ale svaly ano, odtud pochází „bolesti očí“.
Diskuze k článku : http://www.zi­ve.cz/poradna/proc-nici-oci-pc-monitor-ale-tv-nikoliv-/sc-20-cq-510847/?consul­tanswers=1

Další odpovědi
ReHu

Sledovat cokoli ve špatné kvalitě oči zatěžuje, to je fakt.
Časté sledování filmů může (dle žánru, díky nepoužívání) zase zlenivět mozek.

Mc Merkurion

když budeš pod obraz,tak ale jinak určitě jo,ale nemusí být ani špatný,aby to na oči mělo vliv,i sebelepší kvalita dlouhodobě sledovaná očím škodí (prý > zdroj: říkávala mi to maminka)…

anonym

Oči se mu nezkazí,oči se nekazí ,ale zraku to určitě neprospěje.

Kura

Těžko, spíš to zkazí dojem z filmů. Není nad metrovou úhlopříčku a pořádný repráky.
;-P

Martinuss

A kde prosim tě bereš rozostřený filmy? Nevim ale za 10 let sem snad narazil na 5 filmů ve špatný kvalitě..

bolak

Martinuss: já považuju všechno co není blueray za rozostřený :), jako třeba filmy který stáhneš z uložto a mají 700mg zrovna vysokou kvalitu nemaj, podobně streamový přenosy fotbalových utkání, na které koukám po internetu a které žádná televize krom sázkových kanceláří nevysílá, a ty zrovna nebývají v nejlepší kvalitě

Martinuss

šmajra ty seš náročnej :)
700MB film je docela v pohodě pokud nekoukáš na metrový TV z metru.
Jinak fullHD je paráda i na velý TV

Mc Merkurion

jen doplním: sežeň někde například „sedmnáct zastavení jara“ ve vysoké kvalitě a s českým dabingem,jo,no­vinky,ty se stáhnou dobrý,ale starej film prostě málokdy…