zzzlatokopka

Myslíte, že bylo v úmyslu architekta, aby vojenská škola v Kalifornii dostala tvar hákového kříže?

http://zoom.i­prima.cz/clan­ky/poznate-nejpodivnejsi-mista-sveta-na-satelitnich-fotkach

Nevíte kde přesně leží? třeba odkaz v mapě?

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Nejlepší odpověď
Agneta

To víš Prima…zase se chtějí dělat s hloupostmi zajímavými :D
Já jsem viděla (v zahraničí) asi devatenáctiletého (u nás by platil za alternatívního) s rastacopem, a ten měl přes celé tričko nejen nějaký hákový kříž, ale německou fašistickou vlajku (červenou s bílým středem a černým h. křížem – i s tím sklonem), a všem to bylo ÚPLNĚ jedno :DDD

Doplňuji:
Úmyslem architekta to nebylo, jedná se v tomto případě o dokonalý rozvrh prostoru. Naštěstí se to v Americe „smí“. V Česku by se to asi stavět nesmělo, a přitom by tři nohy nevyužívaly místa, a pět by zase bylo moc – málo prostoru, koukali by si do oken:DDD

Další odpovědi
setapouch

32.67657°N 117.15827°W

https://www.go­ogle.cz/maps/pla­ce/32%C2%B040%2735­.6%22N+117%C2%B009%2729­.8%22W/@32.67657,-117.15827,17z/d­ata=!3m1!4b1!­4m2!3m1!1s0x0:0x0!6m1!1e1

Doplňuji:
Ad mazání:

Jsem přesvědčený, že mé nejméně dvě odpovědi smazal jugar. Jedna byla v http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/drzite-palce-lucii-safarove-v-dalsi-bitve-na-french-open – v této otázce zmizely dvě odpovědi, které nedaly očekávanou odpověď, a hned poté byla třetí odpovědi dána nominace. Další má odpověď zmizela krátce poté. Statisticky je taková náhoda téměř vyloučena.

Píšu sem, protože nemůžu odpovědět v PM ;)

klumprt

Podle níže odkazovaného článku byla budova postavena v 60.letech, dlouho si toho nikdo nevšiml, dokud nebyly na Google maps zveřejněné fotky shora. Představitelé námořnictva o tom věděli už dřív, ale rozhodli se nic s tím nedělat. V té době byla budova v bezletové zóně pro komerční lety, takže si toho nemohl obyčejný člověk všimnout. Do vynálezu internetu.
V roce 2008 se rozhodli vynaložit 600.000 USD na přestavbu budovy tak, aby už takhle shora nevypadala.

http://www.ny­times.com/2007/09­/27/us/27swas­tika.html?_r=0

Osobně si myslím, že architekt spíš hledal dokonalý tvar na dané parcele. A taky si myslím, že ty prachy jsou vyhozené. Tvar budovy nemůže nikomu ublížit.

led

Architekt predsa vidí svoju stavbu ešte pred jej postavením… V tomto duchu musím na vašu otázku odpovedať ano, bolo to v úmysle architekta, aby tvar svastiky, v rozložení budov dominoval.
Otázkou je ale aký symbol, mal predstavovať – symbol šťastia u indiánskych kmeňov alebo symbol nešťastia, zla a nenávisti (v našom chápaní), symbol fašizmu…
citujem:
Svastika sa vyskytuje v mnohých kultúrach po celom svete buď ako náboženský symbol, symbol rôznych organizácií a politických smerov alebo jednoducho ako dekoratívny prvok. Dnes je v západnej kultúre pravotočivá svastika známa prevážne ako symbol nacizmu.
Začiatkom 20.storočia svastika získala v Európe a v USA veľkú popularitu. Bola chápaná ako symbol šťastia, a tak sa používala v mnohých emblémoch ako civilných organizácií, tak aj vojenských jednotiek." wikipédia
Ku chápaniu tohto znaku ako symbolu nestačí poznať len jeho temnú stránku minulého storočia, ale vplyv a chápanie symbolu v celom vývoji ľudstva. Ako jeden z nemnohých znakov – symbolov sa objavuje snáď vo všetkých civilizáciach po celom svete a vývojových obdobiach.
Doplňuji:
lokalizácia a pohľad v google maps:
GPS súradnice 32.676303, –117.157695
https://www.go­ogle.cz/maps/@32­.6599013,-117.1471812,104­61m/data=!3m1!1e3

marci1

Myslím že ne. Stavba mi připadá dokonale rozložena. Bohužel jen připomíná nacistický hákový kříž. Svastika hákového kříže se ale používá od nepaměti, nikoliv jen nacisty. 🙂
„Proti kontroverzním kasárnám protestovala místní odbočka Ligy proti hanobení. Nicméně i její předseda Morrios Casuto uznal, že nejde o záměr a ocenil námořnictvo, že uznalo chybu a snaží se jí napravit.“

http://zpravy­.idnes.cz/arma­da-zamaskuje-kasarna-ve-tvaru-hakoveho-krize-f6x-/zahranicni.as­px?c=A070927_202142_zah­ranicni_pei

Agneta

Doplňuji: – levicově alternativního, nebo né?