MacChill

Myslíte, že byla Johanka z Arku hezká? Že by se líbila dnešním chlapcům a mužům?

Nejlepší odpověď
michael69

Těžko říci,ale zřejmě to byla charismatická žena,takže se dá předpokládat,že byla hezká.Nevím jak by se líbila dnes,protože účesy,oblečení byly dost odlišné.Jinak byly ve středověku významné ženy,které byly půvabné a jsou o tom dobové zmínky.Pokud vím,byla například hezká modrooká Eliška „Rejčka“(Richen­za),nebo první žena Karla IV Blanka z Valois,která údajně oslnila Pražany svou francouzskou módou a působila na okolí ,jak by se dnes řeklo, svým neodolatelným sex-appealem. :)

Další odpovědi
WeeBear

Ono je to dost individuální, když si udělám svůj pohled na věc a nebudu brát v potaz film.

Ale pokud myslíš jako chlapce puberťáky, tak mám dojem, že asi ne.. Byť by se jich pár našlo. Mezi muži, kteří to už vidí jinak bych jich hledala asi více..

Je celkem těžké soudit někoho, o kom nevím, jak vypadal.. ☹

anonym

Pokud by vypadala vzhledově jako poslední filmová představitelka,proč ne?!

jendahun

Jsem přesvědčený na sto procent,že dnes by se nelíbila.Tak zaprvé se určitě nedepilovala a jinak neodchlupovala,jak to mají ve zvyku dnešní dámy,určitě se nepajcovala deodoranty a velice pravděpodobně jí smrděly nohy a jiné…bo ta hygiena tehdy za moc nestála.Určitě nedržela různé diety a byla fest ženská,jinak by neudržela meč.Obličej byl v přirozeném stavu,bez okrášlovátek,nevím co udělala s jejími prsy drátěná košile a už vůbec si nedovedu představit,jak zvládala menstruaci v brnění.Myslím že tehdy se ideál krásy hodně lišil ode dnešního.

venkovan

A co je to hezká? Fyzicky, duševně,… .
Rozhodně měla v sobě nějakou vnitřní sílu, když dokázala ovlivnit tolik lidí aby se dali do boje za svobodu.
Takže, pro svoji vnitřní sílu by zřejmě určitou část dnešních mužů byla sympatická. Některým mužům proto, že potřebují být nějakou ženou ovládáni, pro další naopak, že hledají energickou ženu, která není zalezlou puťkou „u plotny“, ale dokáže se za svoje názory a postoje „poprat“ a nejsou jen slepou a hluchou loutkou v domácnosti či na pracovišti.
Naštěstí (alespoň pro mne), těch energických žen je stále víc a víc.
Pro jendu. Johanka byla mladá holka, takže mnohé ještě přezářilo mládí, nemusely by na sebe patlat barvičky jat to dnes dělají již žákyně páté třídy. Mezi smradlavými chlapy byla stejně jedničkou a dneska kolik mladých mužů se hygieny přímo štítí, provozují ji jen z povinnosti a pod maminým dohledem. navíc tenkrát se lidi koupali a myli v řecí, rybníce apodobně, tak zas tak moc špinaví nebyli (alespoň na Velikonoce ne), mladá žena která na sobě nemá tunu chemie voní svým mladým tělem to už dnešní kluci ani neví co to je, protože voňavky vše přírodní přehluší), brnění by dneska Johanka nenosila, meč nemusela mít mužský, ale dámský, který je lehčí, takže mohla mít propracovanou, sportovní postavu. Takže určitě by našla své ctitele i bez oholených nohou atd.