Miroslavst

Myslíte, že by to pomohlo?

Tak a teď prosím ty největší příznivce o odpověď, zda by to pomohlo.
Zde včerejší článek:
O prázdninách v Česku prudce přibylo smrtelných nehod motorkářů. Jen v červenci jich zahynulo 25, o 15 více než za stejný loňský měsíc. Policie proto požaduje zavést pro ně povinné reflexní vesty, aby byli na silnicích lépe vidět.
A zde dnešní:http://www.no­vinky.cz/krimi/208108-jeden-motocyklista-bez-prilby-se-zabil-po-narazu-do-stromu-dalsi-pri-narazu-do-sloupu.html
A zase přibylo pár mrtvých motorkářů a to zase někdo bude přikazovat těm ostatním co mají nosit?

Nejlepší odpověď
dudu

Pane Miroslava, určitě se shodneme na tom, že stromy neuskočí, ale pro ostatní účastníky provozu a pro rychlou pomoc vesta bude určitě užitečná. Pro jedny bude signálem k urychlenému vyklizení silnice a pro druhé poslouží jako označení místa, kde mají sebrat darované orgány. U určité skupiny motorkářů by navíc nebylo od věci, aby před nimi běžel nosič se značkou skotu v trojuhelníku, čímž by všem ostatním avizoval: pozor na silnici se vyskytuje dobytek. Jsem ridič už 43 let a až na pár menších šrámů z mládí ty samohyby celkem zvládám, ale věřte, že pokud třeba vezu vnoučata, tak se některým silnicím, kde často potkávám zmíněné hošany raději vyhnu.

Další odpovědi
Cullinda

Ačkoliv s Vašimi názory ohledně dopravy obvykle nesouhlasím, v tomto případě nechápu, jak by mu pomohla reflexní vesta zabránit v nárazu.
Říká Vám něco Darwinova cena? Pokud je někdo takový hazardér a vlastní hloupostí se zprovodí ze světa, není na to co říct.. Pokud ovšem svým chováním ohrožuje ostatní účastníky provozu, je to hovado..

martina1

Jen vám pane Miroslave popřeji hezkou neděli,protže už nemám chuť ani náladu na toto téma odpovídat.Letím k okurkám.Hez­ký den…

anonym

je sice pravda,že bez přilby a kombinézy bys na motorku jít neměl,a v raflexní vestě jsi víc vidět,ale pokud jedeš rychle a potkaš strom myslíš že uhne když budeš svítít?

led

už včera vo vašej otázke http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/tak-jste-skoro-vsichni-odsoudili-motorkare-ale-nikdo-se-nad-otazkou-nezamyslel-proc som odpovedala o reflexných vestách.
V každom prípade aj keby to nebolo v zákone, treba nosiť mimo obce reflexnú vestu a helmu. Nielen motorkári aje aj bicyklisti. NIELEN VIDIEŤ, ALE AJ BYť VČAS VIDENÍ!!!
ide predsa o vlastnú bezpečnosť…

Čarodějnice

Dřív jsem roznášela noviny brzy ráno .A ne jednou mi reflexní vesta zachránila.Mnozí řidiči kteří mně znají mi sami řekli škaredé počasí,polotma nosíš okamžitě tmavé věci tak ta reflexní vesta je vidět hodně dalako.Tak jsem ji nosila ráda dál.

anonym

Pane Miroslavste zdravím.Líbí se vám motorky
nebo motorkáři? Ať vím koho se zastáváte.---ZAJ-PO
Doplňuji:
Doplňuji:Já proti motorkám nemám nic, líbí se mi, jsou to krásné stroje. Mnoho motorkářů však využívá jejich síly k riskantní a někdy bezohledné jízdě. Jistě, pokud neohrozí (třeba havárií) ostatní účastníky silničního provozu, je to jejich věc a věc dopravní policie. Když si někteří motorkáři neberou ani helmu, je nesmyslné vnucovat jim ochranné vesty. Věřím, že k tomu nedojde. Trochu jiná je však situace chodců, ať už na přechodech nebo mimo ně. ( manžel mi teď říká, že nejdůležitějším pravidlem na silnici je pravidlo"většího nárazníku") a toho by se měli držet i chodci a vždy de radši dvakrát rozhlédnout, než do vozovky vstoupí, protože pro ně má větší nárazník i bicykl. Takže- jezděte bez nehod. Zdraví---ZAJ-PO

Miroslavst

Martina1 se o tomto evidentně nechce bavit, jelikož si stojí za svým názorem, že pokud policie vyžaduje vestu, je toto svaté.
Bohužel pro statistiku se použijí i tyto nehody a ten, kdo to bude chtít prosadit do zákona využije počtu mrtvých motorkářů bez ohledu na to jak k havárii došlo.
Stále tvrdím, že pokud je motorkář přehlédnut, je to vina řidiče.
Takže chodci budou žlutí-také se dají přehlédnout, motorkáři oranžová barva, silničáři už mají oranžovou tak ji budou muset změnit, aby se nezaměňovali s motorkáři, nad tím vším budou dohlížet policajti ve žlutozelené vestě a modrým majákem na hlavě.

martina1

Policie zákony navymýšlí,pouze je jejich prací kontrolovat dodržování zákonů.A ano stojím a nejsem na těchto stránkách jediná,což mě utvrzuje v tom,že zase tak špatný názor nemám,ale nechejte se vklidu přejet,nebo si s čistým svědomím sražte motorkáře.Jinak se manžel smál,že pošlete policajta do háje.To můžete,jen vás to bude stát v přetupkovém řízení několikrát víc.Ale opravdu nemá smysl se takto a tady dohadovat.Sedněte na motorku a přijeďte,pak má smysl si vyměňovat názory.