BANAN93

Myslíte, že by nějaký zkonstruovaný robot uměl vyrobit svoji vlastní kopii, jen třeba o 1/4 menší?

S tím, že by robot předal svůj program, který by se zase jen úměrně přetvořil pro čtvrtinové zmenšení dalšího robota? A třeba 10. generace robota by už byla nanotechnologií :D
Omlouvám se za SCI-FI
V továrnách roboti zvládají už mnoho úkonů :D

Nejlepší odpověď
gecco

Tuhle myšlenku jsem četl v nějaké sci-fi povídce (včil si nevzpomenu ve které)…
😉
Zpočátku by to nebyl problém, ale limitní bude velikost atomů a molekul – např. nemůžeš udělat nic menší (tenší/kratší/už­ší), než je molekula daného materiálu (velikost nejmenších molekul se pohybuje v řádu desetin nm)…
😉

Další odpovědi
Lamalam

To je hudba velmi vzdálené budoucnosti. Dnešní roboti v továrnách jsou poměrně primitivní stroje, které opakují stále stejnou, jednotvárnou činnost – svařování, stříkání apod. Žádné sofistikovanější úkoly nezvládají a ještě dlouho zvládat nebudou.

lexx

ne, konstruktéři musí vhodně zabránit invazi robotů, dopady na ekonomiku by byly destruktivní, jenom ten hrozivý nárust nezaměstnanosti například…