Kelt

Myslíte, že by mohl žít člověk, který neopustí svůj pokoj a přitom má všechno?

Možná takový člověk existuje. Umí dělat na počítači a ze svého domu vydělává peníze pomocí počítače, objednává ci věci přes internetový obchod a platí vše internetem, takže mu všechno dovezou. Takže takový člověk může mít všechno, co se dá koupit za peníze a může tak žít třeba 30 let aniž by se setkal s jiným člověkem. Je to možné, myslím jako technicky. Emoce a podobné věci neberu v úvahu v tomto případě. Děkuji.

Nejlepší odpověď
marci1

Technicky nějakou dobu asi ano, ale psychicky a fyzicky ne. Je to jako by by byl ve vězení. Musel by se asi zbláznit. Já tedy ano. Člověk potřebuje ke svému životu nejen byt, stravu, ap. věci. Potřebuje lidi, přírodu, slunce, obejmout strom, vykoupat se v řece, moři, vidět les, hory, cítit se volně, svobodně, dýchat čerstvý vzduch. 🙂

Další odpovědi
zjentek

V podotázce sis odpověděl celkem bez emocí, takže souhlas! Akorát fyzická kondice půjde trošku do kopru a taky hygiena bude mizerná, pokud v tom pokoji nebude koupelna a něco ke cvičení.

Kepler

Tak to by asi nešlo. Musí vyzvedávat poštu. Může onemocnět a bude nutný převoz do nemocnice. Velmi pravděpodobné je, že bude muset osobně navštívit úřady. Možností je spousta.

anonym

Agorafobie, asociální porucha, … Nejde vůbec o dobu. Takovíto žili dávno před Kristem. Vládci, čímkoli schopní obchodníci, … Samozřejmě ne vždy to znamenalo ztrátu kontaktu s lidmi. Zmínění obchodníci si zkrátka nechali vše donášet domů a tam to pak rozprodávali. Znám případ z Egypta, kde se takto vypracoval jeden chudý, leč inteligentní jedinec. Zprvu vydělal na cenných látkách, posléze velmi výnosně organizoval obchody z domu a do smrti nevyšel ven…

bolak

Halááá, to je můj séén, najdi si vlastní séén!!

V americe už je to možný, tudle jsem viděl pořad, kde jedna taková paní byla, musela k doktorovi jak říká Kepler, ale jinak se nehnula z domu, měla asi 450 kilo a museli pro ní přijet hasiči a probourat stěnu domu, protože neprošla skrze dveře. A taky když ji nakládali, tak zjistili, že je dost těžký určit kde končí ona a kde začíná gauč, protože mezitím co nebyla venku, jim tak nějak stihla prorůst do sedačky… Takže v Amerika je ta země zaslíbená, tam je možný všecko, tady zatím nic, já budu první.