Kelt

Myslíte, že by klapky na oči byly výhodou nebo nevýhodou?

Dobrý den. Každý člověk prožívá svůj život jinak, má jiné zájmy, práci, přátele a snaží se dělat to, co má, jak nejlépe může. Občas snad každý udělá něco, co neměl v úmyslu a vlastně tím ztratil určitý čas, když to nebudu brát jako odpočinek. Tím nemyslím, aby si lidé hrabali jen na svém písečku a o nikoho se nestarali. Například vejdu do obchodu, kde nechci nakupovat a nezajímá mne zboží a podobně. Byly by takové klapky na očích dobré, nebo má všechno svůj účel, i když si to hned neuvědomujeme? Netvrdím, že člověk je stroj, robot bez nějaké vůle. Těším se na odpovědi. Děkuji.

Odpovědi
Mirdas

Přirozenou svobodnou schopností člověka je pozorovat, posuzuvat, hodnotit, vyjadřovat se a díky tomu se díky získaným zkušenostem může dál rozvíjet a s ním pochopitelně celá společnost.
Klapky na očích tomuto všemu zabraňují.
Takže odpověď je – klapky na oči nebrat.