Zlatý

Myslíte,že by havran nebo vrána mohli odnést v zobáku třeba malého psa?

Když jdu se svým jorkšírkem na vycházku,tak o tom někdy přemýšlím,když je vidím v parku.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Ve filmu ano, ale v realitě ne.

Další odpovědi:

Bronzový

Jsou to všežravci,ale žerou jen mršiny a uhynulé kusy v rozkladu.Ještě jsem neslyšel,že by vrána byla lovec a predátor.

Bronzový

Já myslím, že určitě ne. Havrani sice patří mezi poměrně velké ptáky, ale jorkšírka by podle mne neunesli. Myslím, že unesou něco do hmotnosti myši. :)

Zlatý

Určitě ne, jsou na to příliš malí.

Bronzový

Rozhodně ne, neunesli by ho.

Stříbrný

choval sem krkavce, ten je daleko vetsi nez vrana, a ani ten by to nezvlad. ...i kdyz, pokud ho nekdo nastve, ma v zobaku takovou silu, ze dokaze ucvaknout lidsky prst...

ale tito ptaci, pokud nejsou chovani v zajeti, nikdy nenapadaji ziva zvirata...

Zlatý

Trochu vás asi vyvedu z omylu, ale krkavcovití když mají náladu zabijí menší zvíře bez problémů. Osobně jsem viděl i obyčejne straky jak útočily na malého zajíčka, naštěstí se jim ubránil. Běžně plení ptačí hnízda a tí velcí zaútočí i na mláďata savců.
Ale, napadnout psa i tak malého, v parku je trochu nepravděpodobné - mají v městě potravu jinou. Ale faktem je, že malého psa mohou ulovit skuteční dravci. Jako silné sovy, jestřáb a větší. Kdysi jsem četl takový černý příběh. V USA se z oblohy snesl stín a uchvátil pejska a paničce ho vytrhl i s obojkem z ruky. Ta křičela na svého partnera aby něco dělal - pes byl už daleko ve vzduchu, a ten prý jen říkal - co mám dělat, naučit se létat?
Občas se prý v hnízdech orlů našly obojky a další cetky ze psů.
Takže je to jen otázka zda je to možné, ale zřejmě to není na denním pořádku. Navíc v našich městech by to byl víc zázrak než pravděpodobnost a vrány by člověk dokázal rchle vyplašit.
Naše štěně jsem večer ( v noci) na zahradě hlídal. Létala tu tenkrát nějaká velká sova. Ale která nevím. Jen to byl takový velký stín co proletěl kousek nad zemí, přede mnou se uhnul a nabral výšku. Štěně se dobře netvářilo.

NE, podle mě neunesou víc než sebe a pár žížal =)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.