Myslíte, že by bylo krajně neetické koupit někomu starému k narozeninám urnový hrob, aby ubyly starosti do budoucna?

Nebo proč se tyto věci prodávají? Viděl jsem dokonce i létak, co se dával do schránek! To je normální si koupit hrob pro sebe, ne? Pro ostatní jako dárek je to urážka? To je jako koupit k narozeninám praktický nůž, tak taky to není myšleno tak, aby se s ním ta osoba podřízla, ne?

Nejlepší odpověď
Stingo

Jako dárek jedině, kdyby si to ten dotyčný přál. Jinak je to dost trapnej dárek, to je snad jasný…
Je taky možný, že dotyčný vůbec urnový hrob nechce a chtěl by být pohřben v rakvi a nebo být rozprášen.

Další odpovědi
slad08

Ano, je to neetické. Neetické je i ptát se na to

Cenobita

Tak jsou lidé, kteří již na smrt myslí a toto by uvítali, já osobně bych se neurazil, ale ani by mě to neudělalo šťastnějším – vnímal bych to jako kdyby mi chtěli v létě oblékat zimník. Ve filmu „Doblba“ je tento problém řešen, senilní babička dostane pod stromeček náhrobní desku a je blahem bez sebe. Ovšem lidé kteří se na svůj skon poctivě chystají si budují hrobky a nebo urnové hroby již za svého života a sami. Rozhodně bych se nejprve s dotyčnou osobou poradil zda vůbec o něco takového má nebo nemá zájem. Já osobně preferuji rozsypovou loučku – chci se stát součástí přírody a jejího cyklu co nejefektivněji.

Tak si aspoň zahrajeme pěknou písničku:

Ponožky pana Semtamťuka – Rozptylová loučka – YouTube

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=6nfqZthlb6E

Cenobita

mám tu trošku srozumitelnější link:

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=LMY8Aakvxp4

PONOŽKY PANA SEMTAMTUKA – ROZPTYLOVÁ LOUČKA