bolak

Myslíte že bude jednoho dne zpoplatněn i vzduch?

Buď nějakým paušálem na osobu, možná i dle objemu plic nebo budeme mít dokonce v průdušnici zavedený přístroj -oxygenmetr, který bude fungovat podobně jako vodoměr?

Nejlepší odpověď
terry

Vždyť na horách platí návštěvníci vzdušné, podle osob a dnů, už pár let. Platí při platbě za ubytování.

Další odpovědi
beer

Podle tvého popisu ne, ale lokality s čistším vzduchem určitě.

anonym

Určitě, a nejen to, přibude daň za otevřená i zavřená okna, pak bude zavedena cyklistická, koloběžková, chodecká daň. Prdné, vzdušné, ksichtné (budou platit pouze škadedé osoby). Tak jsem zvědavý jak to v našem Kocourkově dopadne.

anonym

Nejen to, ale přibyde poplatek i za to že ten vzduch vydechuješ (něco jako vodné a stočné). Ale neměl bys to tu psát, ještě se toho chytnou ti naši slavní a fakt to zavedou :))

Hlada

http://globaleshop­.sk/product.php?id_pro­duct=10

manon

Určitě, podle mne je to vize budoucnosti. Zpoplatňovat se bude vše, čeho bude nedostatek. Hlavně, aby se o vzduch jednou nevedly války, jak už se očekává, že budou války o vodu. Kdo by si před pár desítkami let vsadil na to, že se bude paltit za vodu ze studny nebo vodu natočenou do láhve?

Natty*

Bohužel k tomu nemá naše situace daleko. A to nejen v ČR, ale i v ostatních státech… Už to tak bude.

bolak

manon: ale já nic platit nebudu, moje tělo si totiž umí vyrobit vlastní vzduch, akorát voní trochu jinak než ten z šumavy

bolak

terry: jo, já vím, a taky se prodává horský vzduch v plechovkách, ale já se ptám na to, jestli by to mohlo fungovat podobně jako s vodou, plynem, elektřinou..prostě za všechno se dneska platí, ale vzduch je pořád zadarmo žejo.. ještě si ho nikdo nepřivlastnil, tak už by se o tom mohlo začít uvažovat…

a kdo by nezaplatil dvakrát po sobě a nereagoval ani na třetí upomínku, tak tomu by prostě zavřeli kohout..

manon

bolak: Jo, zavřeli by kohoutek a vyrob si sám. Technologii dodá bolak :)