Zlatý

Myslíte, že blikající zelená na našich semaforech sníží nehodovost na křižovatkách?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Mě to určitě pomůže. Když dnes jedu s autobusem a skočí oranžová, ubrzdím to jen za tu cenu, že ve voze začnou padat lidi na podlahu a sprostá slova na mojí adresu. Vidět blikající zelenou, začnu brzdit dřív, abych včas zastavil. Pokud pojedu na kole, nestane se mi, že vjedu do křižovatky na zelenou a než opustím křižovatku, už na mě budou najíždět auta z odbočné ulice a na na předchodu mi nebudou skákat pod kolo (dů)chodci.
Že si ovšem jiný řidič vyloží blikající zelenou jako povel ke zrychlení, to je spíš námět pro činnost policie.

Další odpovědi:

Zlatý

Blikající zelená - rozumím tomu, že začne blikat před skončením signálu pro mnohé řidiče bude znamenat - ještě přidám abych projel a pro několik "pomatenců" - bliká, začnu brzdit. A bude hned dusno.
Nehodovost na křižovatkách snad sníží jedině přítomnost policistů - i třeba jen modelů, které se nepravidelně vystřídají za živého.
Pokud v našem silničním provozu schází kvalitní a seriózní represe, tak všechny opatření pro bezpečnost na silnicích jsou jen popsaným kusem papíru.

Bronzový

Mosoji, podle včerejších svítících červených semaforů za každou křižovatkou myslím že ne. V minulém měsíci nebo dřív proběhla zpráva že když policisté zastavili vůz který řídila řidička, ta byla kvůli nim tak nervozní že nezatáhla brzdu a tím jejím autem jim to rozflákala. Měla prošlý to. Tak se kluci zasmáli. Když už v pokusu o provoz nepomáhá semafor, ani zelená ani oranžová, nepomůže tomu ani šéf který řekne: tak vyjeď dřív, no! Snad že by jsme žili v Las Vegas aby to všechno blikalo.

Bronzový

já myslím že jo

Bronzový

Ne, naopak se lidé budou více soustředit na to, zda bliká, zrychlovat... nebudou se dívat před sebe...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.