Avatar uživatele
mosoj

Myslíte, že blikající zelená na našich semaforech sníží nehodovost na křižovatkách?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, anonym před 4741 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mj81

Mě to určitě pomůže. Když dnes jedu s autobusem a skočí oranžová, ubrzdím to jen za tu cenu, že ve voze začnou padat lidi na podlahu a sprostá slova na mojí adresu. Vidět blikající zelenou, začnu brzdit dřív, abych včas zastavil. Pokud pojedu na kole, nestane se mi, že vjedu do křižovatky na zelenou a než opustím křižovatku, už na mě budou najíždět auta z odbočné ulice a na na předchodu mi nebudou skákat pod kolo (dů)chodci.
Že si ovšem jiný řidič vyloží blikající zelenou jako povel ke zrychlení, to je spíš námět pro činnost policie.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Blikající zelená – rozumím tomu, že začne blikat před skončením signálu pro mnohé řidiče bude znamenat – ještě přidám abych projel a pro několik „pomatenců“ – bliká, začnu brzdit. A bude hned dusno.
Nehodovost na křižovatkách snad sníží jedině přítomnost policistů – i třeba jen modelů, které se nepravidelně vystřídají za živého.
Pokud v našem silničním provozu schází kvalitní a seriózní represe, tak všechny opatření pro bezpečnost na silnicích jsou jen popsaným kusem papíru.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
fortin

Mosoji, podle včerejších svítících červených semaforů za každou křižovatkou myslím že ne. V minulém měsíci nebo dřív proběhla zpráva že když policisté zastavili vůz který řídila řidička, ta byla kvůli nim tak nervozní že nezatáhla brzdu a tím jejím autem jim to rozflákala. Měla prošlý to. Tak se kluci zasmáli. Když už v pokusu o provoz nepomáhá semafor, ani zelená ani oranžová, nepomůže tomu ani šéf který řekne: tak vyjeď dřív, no! Snad že by jsme žili v Las Vegas aby to všechno blikalo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tuCZek

já myslím že jo

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fidel

Ne, naopak se lidé budou více soustředit na to, zda bliká, zrychlovat… nebudou se dívat před sebe…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek