Avatar uživatele
Mili @

Myslíte, že barvy mají opravdu na člověka vliv?

Třeba lesní zeleň, modrá obloha, červená na zdech ložnice…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? rynek878, Pavluška, iq, Protiva před 4907 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
rynek878

Vliv barev na člověka je zprostředkován
1.fyziologickým působením barev- Rozšíření či zúžení místnosti
2.bezprostředním vlivem impulsů, které vycházejí z jednotlivých barev.
Nejimpulsnější je oranžová , následuje žlutá, červená, zelená, purpurová. Nejméně impulsivní je modrá, zelenomodrá a fialová (studené a pasivní barvy). Impulsivně bohaté barvy jsou vhodné pro malé plochy v prostoru, chudé barvy pak pro velké plochy. Teplé barvy působí aktivně, podněcují, příp. rozčilují. Studené barvy naopak působí pasivně, uklidňují a zvroucňují.

•Teplé a světlé barvy ve směru shora duchovně podněcují, ze stran oteplují, přibližují, zespodu odlehčují, zvedají.
•Teplé a tmavé barvy ze shora uzavírají a jsou důstojné, ze strany obklopují, zespoda působí bezpečně při chůzi i uchopení.
•Studené a světlé barvy shora zesvětlují, uvolňují, ze strany odvádějí stranou, zespoda působí hladce, podněcují k běhu.
•Studené a tmavé barvy působí shora hrozivě, ze strany studeně a smutně, zespoda těžce a stahují dolů.
link:

Zdroj: http://www.za­clona.cz/index­.asp?menu=765&re­cord=4210

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

miluji pohled do zeleně na les louky a pohled na mořskou hladinu mě nesmírně uklidňuje, červenou bych si ani do bytu nedala , ta je bouřlivá a neklidná

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iq

100% mají,je to i prokázáno.A pod­statně velký.Krásně je to poznat právě na barvách na zdech,podle barvy se zdá subjektivně tepleji,nebo chladněji i když je teplota stejná.Může to dělat až 3st.celsia.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terryle

Jo, a na druhou stranu bych i řekla, že se podle výběru barev dost projeví nálada nebo dlouhodobější rozpoložení člověka. Mívala jsem modrý období, pak výrazně černý, potom červenočerný (kdy jsem byla doslova nebezpečná – varovný zbarvení), pak modročerný. A v poslední době, kdy jsem se vzpamatovávala z ne úplně dobřejch věcí, jsem najednou začala preferovat teplý, pestrý kombinace barev – který jsem dřív nemohla ani cítit. Jako bych si těma barvama podvědomě dodávala optimismus…

Jinak na mě ze všech barev nejhůř působí bílá. Snesu ji na zdech, ale musí k nim být spousta barevnejch doplňků, který přitáhnou pozornost. Je prázdná, není v ní absolutně NIC. Prázdnota, nicota… nebo nemocnice. Nedivím se, že ji některý kultury mají jako barvu smrti :o/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek