Mili @

Myslíte, že barvy mají opravdu na člověka vliv?

Třeba lesní zeleň, modrá obloha, červená na zdech ložnice…

Nejlepší odpověď
rynek878

Vliv barev na člověka je zprostředkován
1.fyziologickým působením barev- Rozšíření či zúžení místnosti
2.bezprostředním vlivem impulsů, které vycházejí z jednotlivých barev.
Nejimpulsnější je oranžová , následuje žlutá, červená, zelená, purpurová. Nejméně impulsivní je modrá, zelenomodrá a fialová (studené a pasivní barvy). Impulsivně bohaté barvy jsou vhodné pro malé plochy v prostoru, chudé barvy pak pro velké plochy. Teplé barvy působí aktivně, podněcují, příp. rozčilují. Studené barvy naopak působí pasivně, uklidňují a zvroucňují.

•Teplé a světlé barvy ve směru shora duchovně podněcují, ze stran oteplují, přibližují, zespodu odlehčují, zvedají.
•Teplé a tmavé barvy ze shora uzavírají a jsou důstojné, ze strany obklopují, zespoda působí bezpečně při chůzi i uchopení.
•Studené a světlé barvy shora zesvětlují, uvolňují, ze strany odvádějí stranou, zespoda působí hladce, podněcují k běhu.
•Studené a tmavé barvy působí shora hrozivě, ze strany studeně a smutně, zespoda těžce a stahují dolů.
link:

Zdroj: http://www.za­clona.cz/index­.asp?menu=765&re­cord=4210

Další odpovědi
hanulka11

miluji pohled do zeleně na les louky a pohled na mořskou hladinu mě nesmírně uklidňuje, červenou bych si ani do bytu nedala , ta je bouřlivá a neklidná

iq

100% mají,je to i prokázáno.A pod­statně velký.Krásně je to poznat právě na barvách na zdech,podle barvy se zdá subjektivně tepleji,nebo chladněji i když je teplota stejná.Může to dělat až 3st.celsia.

Terryle

Jo, a na druhou stranu bych i řekla, že se podle výběru barev dost projeví nálada nebo dlouhodobější rozpoložení člověka. Mívala jsem modrý období, pak výrazně černý, potom červenočerný (kdy jsem byla doslova nebezpečná – varovný zbarvení), pak modročerný. A v poslední době, kdy jsem se vzpamatovávala z ne úplně dobřejch věcí, jsem najednou začala preferovat teplý, pestrý kombinace barev – který jsem dřív nemohla ani cítit. Jako bych si těma barvama podvědomě dodávala optimismus…

Jinak na mě ze všech barev nejhůř působí bílá. Snesu ji na zdech, ale musí k nim být spousta barevnejch doplňků, který přitáhnou pozornost. Je prázdná, není v ní absolutně NIC. Prázdnota, nicota… nebo nemocnice. Nedivím se, že ji některý kultury mají jako barvu smrti :o/