manon

Myslíte si, že vztahové, pocitové nebo jinak osobní otázky, jsou méně důležité? Že nějak znevažují Odpovědi.cz?

Myslíte, že pro člověka je důležitější znát poloměr zeměkoule nebo teplotu na Marsu, než pochopit mezilidské vztahy nebo najít řešení osobního problému?
Doplňuji:
Quentos: Že mám ten dojem, že to tak někteří vidí a tahám ty názory z ulity :)

Nejlepší odpověď
venkovan

Pokud jsou to odpovědi, tak osobní otázky sem patří. Leckdy internet pomůže i překonat stud, nahradí nekomunikaci v rodině apod. Leckdy je to i pomoc v nelehké životní chvilce.
Poloměr Zeměkoule je jistě důležitý, ale o mezilidských vztazích je to někdy ještě důležitější.
Jen ten tazatel musí být natolik schopný, aby pochopil, co mu druzí odpovídají.

Další odpovědi
quentos

Ne. Proč?
Doplňuji:
no, v tom případě to je jejich problém, tedy těch „některých“…

pizlicka

vztahove,poci­tove,nebo osobni otazky uprednostnuji­.ostatni mi pomuzou videt vec z jineho uhlu,nez ji vidim ja.urcite mi to pomuze se na dannou osobno,citovou,ci vztahovou vec divat vice z nadhledu.neni mi trapne se zeptat,porad lepsi,nez se v tom placat sama.

anonym

Manon, jsi tu už dva roky a zřejmě jsi nepodlehla virtuálním praktikám.
Všechny jím položené otázky mohou být pro jednotlivce velmi důležité, ačkoliv celek to tak vnímat nemusí. Ale také není na každou otázku povinen odpovídat každý zaregistrovaný.
Najdou se zde lidé, kteří znevažují úplně všechno a všechny. Jsou zde otázky, které by tu skutečně správně být uvedené neměly. Je chybou zřizovatele serveru, že nedbá více na dodržování kodexu uživatele, když jej sám uvedl do života.
Mám na Tvou otázku jedinou radu: Nenechej se otrávit.
Pokud na svou otázku neobdržíš odpověď, nebo odpověď uspokojivou, tak ji zkus přeformulovat a polož ji znovu.
Neřeš, co je pro koho důležitější. Máš právo se ptát.
Při událostech na Odpovědích.cz v posledních týdnech mám pocit, že naše společnost dospěla do stadia, kdy řešení vztahů bude nejen potřebné, ale i nutné.

Funna

Řídím se jednou radou: Není důležité všechno vědět, ale je potřeba vědět, kde to najít!…a i když díky „šetřícímu se oslovi“ sice vím, jaký je poloměr Země (a zatím mi to žádný reálný přínos do života nepřineslo), tuhle informaci díky netu zjistím za několik vteřin…takže ptát se na to tady, je jen neschopnost a „zdechlost“ dotazovatele otevřít si vyhledávač!!!
to se vztahy je to něco jiného…sice řešit tu něco po síti s lidmi, kteří mě a můj problém osobně neznají, není úplně to pravé ořechové…ale i tak, se z reakce nezúčastněných stran na konkrétní problém, dá dozvědět něco užitečného…
odpověď je tedy jasná…nejsou a neznevažují…spí­še naopak

mosoj

Otázky nejsou psychologická poradna . Pro někoho je důležité znát poloměr Země, pro druhého je velký problém výběr vhodného dárku.
Tvůj dojem tě nikdo nebere ale respektuj i ostatní ( dělej to co chceš aby dělali ostatní vůči tobě). Mně osobně tvoje pocity vůbec nezajímají a pokud se tady začnou rozebírat, téměř vždy dojde k neshodě. Nech pocity stranou a ptej se na konkrétní věc. Úroveň odpovědí na otázky bude vždy kopírovat úroveň uživatelů.

anonym

Ptej se na co chceš jako i jiní, buď ti odpoví, nebo ne

manon

Quentos: Neodradí to ty druhé? Nezažene je to do mlčení? Často jsou to lidé poměrně citliví a empatičtí…

anonym

Manon, tím se opravdu netrap. Narazíš tu na různé lidi a na různé názory. Platí tu jedna zásada: Kdo nechce, odpovídat nemusí.
Horší je to s odpovídajícími, kteří nemají co říct, a stejně píšou.

quentos

asi tak…