Avatar uživatele
mosoj

Myslíte si, že v době kdy nebyl internet byli lidi hloupější ? Já si myslím opak.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Kerberus, hanny 2, anonym, suaeda před 4669 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanny 2

Ne

Myslím si,že dnes si každý pohodlně na internetu najde vše co potřebuje vědět,když nebyl,tak se museli k informacím dopracovat sami,tudíž museli víc zapojit mozek,přemýšlet a také si to zapamatovat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ne

Lidé více četli, zajímali se jeden o druhého. Že lidé hloupější nebyli je patrné i zde, kde se v mnoha otázkách i odpovědích objevují hrubé pravopisné chyby. Bohužel je to dost často i v médiích

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Ne

máte pravdu. Najít určitou informaci vyžadovalo úsilí, dneska to člověka nic nestojí. Člověk zpohodlněl i v tom svém prapůvodním hladu po vědění. Dnes je to spíš hlad po aktuálních informacích, které za týden nebudou k ničemu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ne

Snadná dostupnost informací a s tím spojená pohodlnost, skutečně spíše ohlupuje.
Obzvlášť pokud si to formulujeme jako opak, tedy moudrost, je to ještě očividnější.
Ostatně sebevětší vzdělanost ještě automaticky neznamená ani moudrost, ani přirozenou inteligenci (mnohdy spíše naopak).
Když porovnávám všeobecný rozhled dnešních dětí a nás v jejich věku, bývá mi z toho smutno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ne

Jen vyhledávání toho,co jsme chtěli vědět,nastudo­vat,bylo mnohem delší.Čekat na otevření knihovny,jednou týdně od 15-ti hod.,ne vždy měl člověk doma příslušnou literaturu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ne

Ja si nemyslim ani ano , ani ne , protoze NEKTERYM lidem nepomuze vubec , ale vubec nic. Ani knihy , ani internet … ☹
No , vice uz se nebudu radsi rozepisovat , aby nebylo hned vsem jasne , koho myslim. 🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Ne

Je to naopak.Souhlasím s jarni155,jenom dodám.Po cestě do knihovny,jsme potkali známé,kamarády,a s každým se zastavili,popo­vídali,vyměňo­vali jsme si informace.Stejně tak v knihovně,jsme zjistili informace o knihách ,kteeré jsme si chtěli půjčit,nebo předali info,o těch,které jsme už četli.Internet je,pasivní přijímání informací,chybí fyzický kontakt.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Ne

Před internetem byli lidé nuceni více samostatně myslet a pracovat. Také nešlo ve velkém rozsahu manipulovat s masami, což dnes lze při troše obratnosti velmi snadno.
Dříve si každý nosil svoje znalosti v hlavě, nyní v bedně a když tato není po ruce, jsme namydleni. Postižena je především zlenivělá mladší generace – viz výsledky maturit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Ne

Lidé před internetem nebyli hloupější. Je pravda, že se tempo našeho života zrychluje a že nyní máme daleko obsáhlejší přístup k informacím. Na druhou stranu zažil jsem kdy televize u nás teprve začínala a byla tak v každé desáté domácnosti. Lidé se více navštěvovali, povídali si a měli na sebe více času. Protože lidé potřebují i v současnosti komunikovat tak proto vznikl boom na internetových sociálních sítích, které někdy můžou být nebezpečné (Facebook ad.). Před tímto virtuálním pokecem dávám přednost občasnému posezení s přáteli jak v kavárně tak v hospodě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dan4815

Ne

V dnešní době si informaci dokážeme do dvaceti minut najít na internetu. Dříve si člověk musel otevřít knížku a hledat ten pojem. Během hledání narazil i na jiné věci a celkově zapojil více mozek. Člověk musel adekvátně přiřadit k situacím slova, aby pak si mohli vypůjčit tu knihu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Ne

Záleží na tom, jak se definuje hloupost.
Měli k dispozici méně informací, to ano. Ale to ještě neznamená, že byli hloupější.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ravenne

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
filva

Ne

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Vzhledem k tomu, že zde nelze doplnit odpověď, připojuji ještě jeden poznatek.
Zkuste porovnat písemný projev dnešní generace a náš, ze staré školy.

před 4669 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

No to je právě to co mě vyprovokovalo k otázce.
Kdyby jenom písemný projev. Zde na serveru je mnoho jedinců kteří se nedokáží formulovat srozumitelně otázku a zeptat se tak aby to ten druhý pochopil. Prostě velká absence vyjadřování.

Ta lehkost dostupnosti informací je podle mě také jeden z motorů který náš život neúměrně urychlují.

před 4669 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Děkuji všem kteří odpověděli. Když jsem otázku položil, trochu jsem se obával jestli jsem ji neměl položit ohleduplněji. Ale já už jiný nebudu.

před 4669 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek