Rokio

Myslíte si, že toto je dobrá reakce na nadávky a nevhodnou kritiku? Jak byste zareagovali vy?

Když mi někdo začne nadávat nebo mě nemístně kritizuje (pustí se do mě), tak mu řeknu: Promiňte, ale jaké dělám chyby a v čem bych se měl zlepšit?

A jak byste se vy zachovali, pokud by po vás někdo takto vyjel?

poznámka: Nemám nic proti kritice, pokud se jedná o zdravou kritiku.

Odpovědi
Nuk nuk

Vaše reakce zní dobře.
Moje rakce by záležela asi na tom, kdo kritiku vyslovil, na situaci a na mé momentální náladě.

xxx3

je to opravdu taková zklidňující reakce, o tom není pochyb. Ale kdybys to do někoho někdy nabořil autem, tak bys to asi říkat neměl.

zjentek

Mmmm, to děláš velmi dobře, kéž by tak všichni okolo mne byli jako ty jsi. Odpovědi bych pro ně měl okamžitě.

ivzez

Na první pohled to vypadá jako výborná reakce
a pro většinu případů také bude.

Ale vždycky záleží na konkrétní situaci a konkrétním „kritikovi“.
To, co by mohlo u většiny fungovat, může jindy „přilít olej do ohně“.

yuko

Nejlepší je zůstat pokud možno v klidu, nenechat se těmi řečmi vytočit. Takže děláš dobře. Takovou reakci totiž útočník – kritik nečeká.

Kelt

Je dobré používat určitý druh chování v konkrétní situaci, ale je třeba hledat různé obměny a variace. Někoho může vaše reakce ještě vyprovokovat, jiný toho nechá atd.
A samozřejmě záleží na kontextu, co tomu předcházelo, kdo co řekl a pod. Na někoho to může zabrat, jiný nebude reagovat.