mosoj

Myslíte si že takovéto množství letadel je zanedbatelné ?

http://www.do­bakonce.cz/?p=8717

Stránka ukazuje okamžitý počet letadel ve vzduchu na celém světě.
ještě si myslíte že takovéto množství zplodin nepřetržitě vznikajících neovlivňuje počasí na Zemi ?

A kde je automobilismus, exhalace z továren, vojenská letadla a rakety !!

Nejlepší odpověď
arygnoc

je to asi tak zanedbateľné, ako zimné kúrenie v českých (a slovenských) dedinách a mestách – spáliť všetko, čo sa dá.

nezabudnem na návštevu Oskavy (okr. Su, chodím tam do Bedřichova lyžovať), kde pre dym nebolo vidieť, celá dolina zahalená do dymu.

toto by nás malo trápiť asi viac, nie?

Další odpovědi
beer

Nemyslím si to.
Jenže vše, co dělá člověk pro svoje pohodlí, expanzi, hamižnost atd. není zanedbatelné a jednou se mu vymstí !!

anonym

Zanedbatelné to není, ale osobně považuju za ´horší´ (než CO2) metan, který je většinově vytvářen ´bio´procesy…
😉

Jsemtady

Zcela jiste ovlivnuje. Jenze podle posledni studie se bohuzel nekona zadne oteplovani. Vedci snad kazdorocne zkoumaji jak to s tim je a letos opet prisli s tim, ze je vlastne chladneji nez drive. Je to takova bublina hnana ekofirmami. Zeme se s timto vyrovnava tak, ze jsou organismy kterym tyto plyny svedci. Tusim ze se premnozily nejake cervene rasy, ktere toto mileradi pohlcuji.
Mno jina vec jsou plasty v golfskem proudu, ktere se jen tak nerozlozi a pokud jeho tok poskodi, tak bude mit evropa docela problem. Dalsi vec je treba obri cinska prehrada tri soutesky, ktera presunula tok tolika vody, ze zpusobuje pisecne boure az kdo vi kde a ten vzduch pak obleti slusnej kus zeme atp.