Rokio

Myslíte si, že by správný chlap měl trochu „smrdět“?

A teď nemyslím, aby zapáchal, ale měl typickou mužskou vůni, která by byla cítit na stovky metrů daleko. Proto by neměl používal kolínskou, parfém či různé voňavky, ale stačí, aby používal šampón a deodorant + ostatní hygienu, která je u každého člověka samozřejmost (čištění zubů, ústní voda apod.).

Musí jít prostě poznat, že jde o kus chlapa a ne o nějakou slečinku.

Nejlepší odpověď
marci1

Ne. Muž by měl být čistý, umytý, umyté vlasy, vyčištěné zuby, ostříhané nehty. Vonět by měl, ale jen tak decentně a příjemně. Podle mě stejně jako ženy. 🙂

Další odpovědi
quentos

Decentní vůně není na škodu, sám ji používám. Už jen slovo smrad naznačuje, že jde o nelibý pach, tudíž nelibý i ženám. Takže spíše ne.

Podobná otázka z minulosti: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pouzivate-nejaky-deodorant-kolinskou-nebo-proste-neco-abyste-voneli?podobna=1 – jen škoda že tam bůhvíproč chybí nejzajímavější odpověď – ve smyslu, že správný chlap má smrdět benzínem a (další jmenované látky, které už si nepamatuju). Psala ji tehdy tuším annas – jestli si vzpomene…

annas

Samozřejmě toto úsloví je třeba brát s nadsázkou.

Kdysi se tvrdilo, že „chlap by měl smrdět smolou, koněm a benzínem.“

Samé přírodní vůně. Podle toho bylo možné poznat, jak je muž movitý, kolik má peněz. Přece peníze nesmrdí, takže se vším se partnerka mohla smířit.

Záleží na citlivosti vnímání pachu. Dřevrubec provoněný smůlou, lesním vzduchem, nemusí být jinak nečistý, byť se mu někdy i smůla lepí na paty. Na vůni koně je třeba si zvyknout, časem připomíná vůni domova.. Partnerka je pak doplňkem krásného koně a pohled na svět z výšky je krásnější. Vůni benzínu snad není nutné objasňovat – bourák v garáži mluví za vše.

Každý má jedinečný pach, který je/není druhému sympatický. Ženy si často vybírají muže podle toho, jak jim voní, nikoliv smrdí. Jak dlouho už platí přísloví, že peníze nesmrdí?

Zda má muž použít deodorant či antiperspirant je diskutabilní. Jejich použití bez mytí je mnohem horší kombinace – nepříjemný odér spojený se zapáchajícím potem – raději se vzdálit.

Muž i žena by při pravidelném mytí, výměně prádla měli vonět vlastním jedinečným pachem. Samozřejmě k tomu patří i péče o zevnějšek.

„Jinak voní seno koním, jinak zamilovatným.“ Lec

Ad quentos
Děkuji. To úsloví jste mně připomněl.

Drap

Takovouto věc si musí každý zvážit sám.

Nuk nuk

I správný chlap může být čistý a čistý člověk nesmrdí.

Lukyn0

Pokud dodržuje pravidelnou hygienu, deodorant si myslím, že stačí k tomu aby „nesmrděl“ bez toho aniž by používal ještě nějaký další voňavky. Ten mužský smrad, dá se to možná rovnou nazvat i pižmem, není příjemný nikdy a nikomu ať už jde o chlapa nebo ženskou.