Klára K.

Myslíte si, že se v dnešní době všichni přetvařují?

Nerada používám termín „dnešní doba“, protože co je teď není nijak ohraničeno od „starých dobrých časů“, ale tentokrát jsem nevěděla, co tam mám místo toho napsat. Ale teď už k otázce:
Už jen to, že má každý mnoho tajemství, je určitá forma přetvářky, na druhou stranu je jasné, že ve světě egoistických lidí, kteří se posilují pomocí neúspěchů druhých (jako mozkomoři) je v podstatě nemožné kompletně se otevřít se svými vnitřními pocity.
Ale hodně lidí, vlastně většina, mají více podob, minimálně se chovají s některými lidmi nějak a s jinými onak, a to nejen podle nálady, někdy to dokonce mění záměrně.
Nebo jsou tu taky lidé, kteří by se dali nazvat pokrytci, nebo neupřímní, ale to už je od tématu.
Hodně lidí mají velice krásnou povahu uvnitř, jsou milí, citliví a velice inteligentní, bohužel to však zaobalují do šlupky nedobytnosti, která říká „je mi to jedno… Mám problémy? no a co, mně je jedno, jaké budu mít známky, hlavní je, že je sranda…“, a se kterou potom vychází mezi lidi.
Já to taky tak mám, a když se sama sebe zeptám: a proč se vlastně chovám takhle?… Hned si vzpomenu na ty lidské mozkomory.
Ale proč to tak vzniklo?
Myslíte si, že to tak je? Nebo je nějaký jiný důvod?
Doplňuji:
Agneta:

  1. nechtěla, pouze jsem to použila jako příklad
  2. když je člověk anonymní, může říkat cokoliv. Já ale mluvím o vztazích k lidem z „reálného“ světa (čili lidi, které známe osobně)
  3. tohle jsem moc nepochopila jak to myslíš, jestli ironicky nebo co :D každopádně kdybys to chtěla rozvinout, tak jsem tím myslela, že lidé jsou uvnitř velice slabí a krásní, jako malinká kytička nebo kuřátko. Ale že zvenku se chovají tak, aby to vypadalo, že jsou nedobytná pevnost, že se všemu rádi zasmějí a že jim nic nevadí.
  4. skutečně nejsou, a proto by se měli chovat přirozeně a nepotlačovat svoje city :)

Nejlepší odpověď
iceT

Pokud si kolem sebe vystavíš takovou zídku nedobytnosti,není tak snadné tě ohodnotit,popřípadě zneužít(nemyslím sexuálně,ale psychicky)
Dneska se totiž nedá moc chodit se srdcem na dlani,aniž by ti někdo ublížil.Takže to funguje jako nějaká ochranná bariéra,ale musí to být záhul na psychiku.
Představ si například,že se svěříš kamarádce s nějakým tajemstvím,a ona hned půjde a vyslepičí všechno ostatním,proto je dobré si svoje tajemství a klidně i pocity nechat pro sebe.

Další odpovědi
johana 56

Také nerada používám výraz ‚dnešní doba‘.
Ale je to tak,doba i lidé se mění.Jde jen o to,zda přetvářku (vlastní nebo lidí v mém okolí) přijímám za účelem osobního prospěchu a klamání ostatních, nebo odhadnu falešné a neupřímné jednání.

Agneta

„Už jen to, že má každý mnoho tajemství“ ► chtěla bys to zakázat?
„je v podstatě nemožné kompletně se otevřít se svými vnitřními pocity“ ►proč bys třeba tady nemohla? je to přece anonymní:D
„Hodně lidí mají velice krásnou povahu uvnitř, jsou milí, citliví a velice inteligentní,“…„hlav­ní je, že je sranda“, kdybys to prosímtě mohla trochu rozvést:D
„Já to taky tak mám, a když se sama sebe zeptám: a proč se vlastně chovám takhle?“
Lidé nejsou roboti! Mají svá tajemství.
Já to „taky tak mám“.:D

Doplňuji:
"že lidé jsou uvnitř velice slabí a krásní, jako malinká kytička nebo kuřátko. Ale že zvenku se chovají tak, aby to vypadalo, že jsou nedobytná pevnost, že se všemu rádi zasmějí a že jim nic "
…jistě brouku, to už se opakuješ, ale stále nejsi uvnitř problému…
tohle je klasická psychologie – a já nevím, o co ti jde, beru to asi moc vážně…a přitom se jedná o otázku o ničem. Kdybys to ale dokázala kvalitně doplnit, tak bychom si tu o tom asi mohli podiskutovat, chápeš… – koukni, nikoho to (bohužel) tady nezajímá, protože to není dotažené do konce:DDD

ivzez

Různé jednání s různými lidmi je podle mne spíše plus,
protože svědčí o empatii – empatický člověk vycítí, co
druhý potřebuje, a podle toho se k němu chová.

A že si někdo nechává něco sám pro sebe?
Každý přece máme právo na soukromí.

Podle mne se přetvařují se jenom lidé,
kteří si nevěří, …

——
Kdo jsou „mozkomoři“?
(Pomůžeš mi doplnit „mezeru ve vzdělání“?)

ReHu

Myslím, že ne všichni ale rozhodně většina.
A taky si myslí, že většina z té většiny se přetvařuje směrem k lepšímu, ne, jak ty píšeš > lidí mají velice krásnou povahu uvnitř, jsou milí, citliví a velice inteligentní, bohužel to však zaobalují do šlupky nedobytnosti, která říká "je mi to jedno…
A co mi je záhadou, někdy ani není důvod si na něco hrát. (třeba tady, kde jsou více či méně spíše virtuální známí. I když vím, že někdo se zná osobně)

Löwe

Je to tak odjakživa, zachovalo se to z minulosti. Nebo si myslíte, že se dřív nikdo nepřetvařoval?

anonym

Myslím ,že ano,ale někteří zůstali a zůstanou takovými jakými byli,jako jsem třeba já.

Šidlo

dnes sa ľudia pretvarujú? prosím?

vy nepozeráte historické filmy? ako sa poddaní vtierali hnusnému kráľovi alebo protivnej princeznej? si uvedomujete, že za ohováranie faraóna bol trest smrti?!

kedysi bola etiketa doslova zákon a brala sa smrteľne vážne.....plus viete, čo všetko robili ľudia za komunizmu, aby ich nečapli pri Slobodnej Európe a iných veciach? ako sa skrývali kresťania a iní veriaci?

súhlasím, že posledných 30 rokov …v USA cca 50… zúri celkom slušná epidémia ,,botox effectu" ......to je zlé…ale treba sa brániť!

Reezo

Já myslím, že přetvářky začali někdy u vzniku prvního náboženství.
Hlavně jsem včera konečně přišel na smysl náboženství. Hledal jsem co to vůbec znamená slovo Satan a je to označení pro soka či nepřítele. Jelikož třeba Církev se tváří jako hodná, která slouží bohu tak někoho označí za poskoka Satana (tudíž ho označí jako nepřítele)

Dlouho jsem si říkal jaká spojitost je právě ve válkách a náboženstvím.

No a od té doby se lidstvo zdokonaluje v přetvářkách a manipulací.