huxa

Myslíte si, že se dají lidé změnit?

Nejlepší odpověď
anonym

Huxo, každá životní zkušenost člověka ovlivní – tedy změní. Je jen otázkou, jaký život prožíváš a jak k němu přistupuješ. Pravdu nemají ti lidé, kteří o sobě prohlašují: už jsem taková(ý), a co s tím chcete dělat?
My ostatní určitě nic. Každý z nás má totiž dost práce se svým vlastním životem a neměl by zbytečně plýtvat energií na jiné lidi. Pokud si tohle ale dokážeme uvědomit a přizpůsobit se svému životu, tak určitě budeme žít život naplno a bude to život krásný. No a spokojený člověk ze sebe bude vyzařovat zase jenom spokojenost. I k tomu ale musí každý z nás dojít sám vlastní cestou. Někdo základní pravidla životních procesů nepochopí až do své smrti. Proto je tolik negativních a místy i zlých lidí.
Závěr je pro mne jasný – lidé se mění každou zkušeností, každým novým poznáním (mnohdy i proti vlastní vůli).

Další odpovědi
dudu

Určitě ano. Změnit lze i svůj osud tím, že začneme pracovat sami na sobě a nehledáme jen možnosti změnit vnější faktory. Především je třeba chtít u sebe něco změnit.

Drap

Otázka je příliš obecná. Záleží na tom, jak v čem, ale lidé se mění.

Orange

Pokud chtějí, tak to jde. V opačném případě ani náhodou.

anonym

urcite ano .. musi ale ten clovek chtit predevsim sam … me osobne meni cely zivot moji pratele .. ( momentalne jsem s nimi na horach ) a meni me nenapadne z abstitentky na alkoholicku .. !! :) ale jak pisu, je to nakonec na me ..
jinak : nekdo i opravdu hodne zly, ktery kolem sebe siri negativni energiii a ani o tom casto sam nevi .., tak i takovemu cloveku davam nejakym zpusobem sanci …
nekdo si v tom ale libuje, tak od toho letim co nejdale pryc … :) -iv-