Kadee

Myslíte si, že přibližování Měsíce k Zemi, může způsobit zemětřesení atp.?

Nejlepší odpověď
Drap

Zemětřesení měsíc přímo nezpůsobí. Muže ale vlivem gravitace dojít k posunutí zemské osy a následky by mohli být velice různé. Při tom nejhorším samozřejmě i zemětřesení a jiné katastrofy.

Další odpovědi
mosoj

Vlivem slapových sil měsíce se mimo jiné zvedá a klesá zemská kůra. Vliv na vznik zemětřesení vyloučit nelze, ale vysloveně prokázán také není.

Zdroj: http://fyzika­.jreichl.com/in­dex.php?sekce=brow­se&page=56

SajmonModer

No hlavně velký příliv, to znamená, že všude bude potopa, tak kde mají moře, samozřejmě.