Myslíte si, že papírové knihy přestanou jednoho krásného dne existovat a naprosto je nahradí knihy elektronické ?

Pokouším se vytvořit anketu, tak mi promiňte jestli působí poněkud křečovitě.
Doplňuji:
Ještě jsem napsala možnost s jinou odpovědí, ale nějak mi mrška zmizela.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Ano i ne

Je možné, že papírové zaniknou…mladé generace bude více využívat e-knihy, už jenom proto, že budou lépe dostupné než klasické a tahání bichlí je bude jenom unavovat. Ale osobně, doufám, že k tomu nedojde. Miluju listování, jejich vůni (a´t už nových nebo starých), prostě mají svoje kouzlo.

Další odpovědi
Drap

Ne

Myslím že ne, a pokud by to přece jen nastalo, tak to já tady už dávno nebudu

vlk samotař

Ne

Doplňuji:
Bude jich míň,ale budou.

Sůwa

Ne

Ještě je dost lidí i mezi mladými, kteří čtou tištěné knihy. Věřím, že to tam i zůstane.

MK44

Ne

Myslím, že papírové knihy existovat nepřestanou, i když těch nových asi bude méně. Koneckonců je důležitější, jakou hodnotu má text sám než to, jakým médiem jej budeme číst. Otázka je, zda všechny knihy budou dostupné v obou formách, papírové i elektronické.

fablen

Ne

Není nad klasickou papírovou (zkušenost s elektronickou knihou zatím nemám).

anonym

Ano

Z ekonomických, technologických i z dôvodov ochrany životného prostredia určite dôjde k používaniu papiera (rastlinného, textilného či žvočíšneho pôvodu) k textom a výkresom. Prejde sa na novú úspornú elektronickú technológiu. Ale nebojte sa ani vnuci našich vnukov sa tohto nedožijú. Ten krásny pocit čítania, dotyku a vôňa papiera nám ešte dlho zostane, a to mám rada elektronické čítanie…

arygnoc

Ne

nie, dúfam, že nie.
Neviem si predstaviť, ako lisujem fialku v elektronickej čítačke.

Rocker

Ne

Doplňuji:
Nikdy by mě nebavilo číst na čtečce.Asi by mi cybělo obracení stránek:-)

Michal Kole

Ano

Doplňuji:
jsem pro nové technologie.

Čtečku zatím nemám – finanční důvody

Ale raději bych spíš tablet než čtečku.

Když budu číst třeba nějaké strojírenské výpočty tak si to budu moc hned v LibreOffice Calc spočítat

anonym

Ano i ne

Doplňuji:
Úplně existovat asi nikdy nepřestanou, ale bude doba, kdy si papírové knihy budou kupovat jen sběratelé a skuteční fajnšmejkři.. Těžko říct kdy to bude. Za 100, 150 let? Nebo už daleko dřív?

Becker

Ne

Vercule

A ty se zvířátky máš od nich jaké knížky? A jak se dětem líbí?

Derrynka

Ta je hezká, ty příběhy znám a takovou knížku by měl mít doma každý :) Ale já mám doma ještě prcka, takže u nás teď hodně letí samolepkové knížky :) Na tom shopu ELLAMAX jich mají opravdu hodně. A i se zvířátky, což je na jaro super.

Cizecek.M

A s těmi zvířátky bys prosím doporučila co? Jako myslím jakou tu knížku? Jaká se u vás ujala nejvíce?

Cizecek.M

Prosím, měla bych dotaz… Seženu na tom e-shopu ELLAMAX i nějaké knihy pro děti 10+? :)

Honzin8

No, to mají :) Já jsem na tom e-shopu ELLAMAX synovi koupila únikovky a ty jsou teda super. Jsou to knížky, kde děti musí v průběhu čtení řešit úkoly nebo hádanky, rebusy a podobně. Je to super nápad a dětem se ty knížky líbí a hlavně je baví.

TominkaFuky

A co přesně hledáš? Máš nějakou představu? Třeba alespoň o tématu?

Kukulinek

Příspěvek smazán administrátorem.

VanesskaMala

Myslíš tyto https://www.e­llamax.cz/od-jara-do-zimy-puzzle-basnicky-omalovanky-kvizy/. Ty jsem koupila malé ke třetím narozeninám a je to ideální.

Lurenka

Pro jak staré děti jsou ty puzzle vhodné?

SuzanKa

Prosím tě, kde najdu to magnetkové leporelo?

Pajka.111

Ahoj, já to leporelo na EllaMax koupila a jsem ráda. Syn u něho vydrží dlouho. Ty magnetky jsou super nápad, příběhy se dovytváří jejich pomocí a pokaždé to může být jinak. Tak se to jen tak neokouká :)

SuzanKa

Ahoj, holky, tak jsem se na shop Ella a Max koukala a hodně mě zaujaly ta leporela s magnetkama. Nekoupila jste je některá? Zajímá mě, jak děti zaujaly a jak u nich děti vydrží. Díky moc.

Sonka Pop

Jj, tu jsem kupovala synovi a je z ní nadšený. Ilustrace jsou tam moc krásný.

SuzanKa

Nemáš náhodou zkušenosti i s touto knihou https://www.e­llamax.cz/rudy­ard-kipling-o-zviratkach-versovane-povidky/? Zaujme děti? Líbí se mi ty ilustrace…

Sonka Pop

Synovi – 4 roky, jsem teď koupila knihu samolepek https://www.e­llamax.cz/sykor­ky-vrabcaci-a-dalsi-zpevacci-kniha-samolepek/. A super, tak doporučuju. Malej u toho vydrží, baví ho to a čas krásně ubíhá.

Pajka.111

Jj, ta leporela jsou senzační. My ale pro tříleťáka teď koupili tuto knížku https://www.pres­co.cz/jedeme-na-vylet-obrazkova-skolicka-pro-nejmensi/ a je hodně oblíbená u nás. Sspolu u ní sedíme a malej se u toho učí čísla, barvy, tvary :) Jsou tam veselé obrázky s otevíracími okénky.

XenieRo

Mám doma tříleťáka a nedávno jsem mu knížku koupila. Hodně u nás jedou auta. Tatínek je s ním probírá, učí ho značky, takže jsem si říkala, že by se mu nějaká obrázková knížka zaměřená na auta mohla líbil. Tak jsem vybrala https://www.pres­co.cz/stavby-nad-a-pod-zemi-velkoformatova-rozkladaci-kniha/ a malej je nadšenej. Já jsem taky spokojená, protože si obrázky procházíme společně.

Sonka Pop

Koukala jsem na to. Díky za doporučení. Máš doma nějaké ty knihy Ella a Max? jak se dětem líbí? Upoutají je?

SuzanKa

No, to ne, ale na ELLAMAX jsem teď koupila ty puzzle https://www.e­llamax.cz/od-jara-do-zimy-puzzle-basnicky-omalovanky-kvizy/. A já osobně je teda zbožňuju. Třeba na cesty naprostá ideálka a suprovka :)

SuzanKa

Je, ja jsem čtenář… Toho je tolik. Ale můžu ti doporučit, kde si vždycky vyberu. Na netu… Tam mám klid, vyberu, přečtu si recenze a koupím. Nejraději nakupuju na presco.

Sonka Pop

A jakou knihu teď čteš? Neno jaká se ti v poslední době líbila?

anonym

Tak mi možnost jiné odpovědí nezmizela, ale špatně jsem se podívala. Tak nic. 🙂 Jinak naprosto souhlasím s Drapem. Jenom by mi bylo líto příštích generací, které by byli o papírové knihy ošiřené.