Bronzový

Myslíte si že otázky Chceš to? Jsi ochotný to respektovat?...jsou totožné a musí být nutné na ně odpovědět jednotně?

Myslíte si že otázky Chceš to? Jsi ochotný to respektovat? (Ne)vadí ti to?jsou totožné a musí být nutné na ně odpovědět jednotně? Já to totiž nevím na co mě kdo vlastně ptá. (A myslím, že je v tom rozdíl)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Chceš to - bych použil jako dotaz na něco, o čem jsme právě (nebo před krátkým časem) hovořili. A šlo by mi o potvrzení, že s tím (právě prodiskutovaným) souhlasíte. Očekávaná odpověď: ano, chci to a to. (Také to může být forma výčitky... na tu se většinou nečeká odpověď)

Jsi ochotný to respektovat? Ve smyslu, vím, že s tím nesouhlasíš, ale dokážeš to přejít a zkousneš to? ...(aniž mi to později budeš předhazovat a znovu se k tomu vracet). Většinou dotaz na zásadnější věc, na které druhému opravdu záleží. Většinou, když každý hájí svoji stranu (věc). Očekávaná odpověď: ano-ne, ano-ale, ne-ale

(Ne)vadí ti to? Jen upřesnění zda ano či ne u běžných věcí, kde není sporu...

Další odpovědi:

Zlatý

Co se týče významu, jsou tyto otázky nebe a dudy, každá úplně o něčem jiném. Chtění, ochota respektovat a vadění jsou naprosto odlišné věci.
respektovat = uznávat, dodržovat (např. podmínky); zatímco
vadit = překážet, být překážkou

Chces? Nechces? tady bych cekala Ano, ne. jsi ochotny to respektovat? Zde bych cekala diskuzi :) Za jakých podmínek ano, nebo proc ne.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3361
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1079
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.