Myslíte si, že omluva bude stačit?

Papež František se všem omluvil za sexuální zneužívání dětí ze strany kněží a požádal veřejnost o odpuštění. A jak církev potrestá viníky? To je pošlou do Očistce a jsou z obliga?

Nejlepší odpověď
Kelt

Komunisté se taky omlouvali za to, co udělali. Mrtvým život nevrátíme. Žádná církev nemá čisté ruce. Nevím, zda jde brát omluvu všeobecně. Když mi udělá něco syn a omluví se, tak tu odpustím. Mýliti se je lidské. Když udělá něco nějaká organizace, jako je církev, nebo nějaká strana, která má na svém účtu v cestě za mocí mnoho mrtvých a to přímo i nepřímo, nevím, zda je to chyba, která se dá prominout. To mám na mysli upalování žen , obviněných jako čarodějnice. Sexuální obtěžování také poznamenalo mnoho lidí, třeba na celý život.

Další odpovědi
led

1 – Omluva predstaviteľa organizácie, štátu, náboženského spoločenstva, znamená priznanie sa organizácie k chybe. Následne sa oficiálne robia kádrové zmeny,
2 – V prípade trestného činu „sexuální zneužívání dětí“ sa podávajú trestné oznámenia, v prípade dokázania viny sú vinní kňazi zbavení cirkevných funkcií a súdení ako ostatní ľudia.

Mirdas

Omluva je první krok k možné nápravě, ovšem s tou podmínkou že se myslí upřímně.
Někteří se omlouvají jen z toho důvodu, aby získali opět důvěru u důvěřivích lidí a tak mohli později pokračovat v tom za co se omlouvali s mnohem větší rafinovaností i silou.
Někteří tím jen chtějí získat čas.
A někteří se opravdu snaží upřimně vše napravit, ovšem postupem času lidská chamtivost a zlovůle jejich dobré úmysly převálcují.

Takže věřím že papež František omluvu myslí upřimně a rád by vše napravil, hlavně co se týká potrestání viníků a aby se již nic tak odporného více neopakovalo. Ovšem ti kteří to mají na svědomí sami neodejdou, proti svým nepůjdou, každý něco na každého ví.
Vždy se většina ohavností zamlčí.
_

suaeda

Podle mého názoru by se katolická církev měla reformovat (modernizovat středověké zákonitosti na současnou dobu) a mimo jiné zrušit celibát. Pak by nevznikaly podobné problémy.

mosoj

Z posledních výzkumů vyplývá že Ježíš byl ženatý, nebo si to alespoň většina tehdejších věřících myslela.
Včíl co teď.

MK44

Co bude stačit se musíte zeptat obětí pedofilů.

Panu Bergoglimu do hlavy nevidím a tedy nedokážu posoudit, zda se jedná o jeho osobní upřímné prohlášení nebo o shora řízenou politiku, ať už reformní nebo vypočítavou. Uvidíme. Vzhledem k tradicím této „svaté“ organizace se však obávám, že odhalování pachatelů z jejích řad bude narážet na „obtíže“.

Jak církev postihne zločince z řad vlastní hierarchie, je její věc, pokud to bude v souladu se zákonem a v rámci humanity. O vině a trestu nechť rozhodne řádný občanský, tedy na církvi nezávislý, soud, tak jako o každém jiném člověku.

bolak

takhle to vypadá hanebněji > http://oi61.ti­nypic.com/2ron8rp­.jpg

da ny

Je 1. hlavou katolické církve, která přiznala veřejně závažné chyby a omluvil se.
Měla by následovat především trestní zodpovědnos a postih.
Návrh na zrušení celibátu se ve Vatikánu také řeší řadu let (jsou tam jako naši politci).
Ano, Ježíš byl pravděpodobně ženatý a první papež zřejmě byla žena :)
Originál desater zní jinak…
Odpustky, kladivo na čarodějnice, dřina na farském, děti katolických farářů, atd.
Neznám „pokřivenější“ církev té katolické :(