Myslíte si, že ODS jedná demokraticky, když vyhazuje své členy, poslance ze svých řad ČR ?!

Doplňuji:
Dvě odpovědi, dva různé názory. Dle mého názoru, rebelující postupovali dle „Slibu poslance“ který zní :

Čl. 23 odst. 3 Ústavy ČR: Slib poslance a senátora zní: „Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.“.

  • věrnost – nesloužit cizí moci
  • možnost zákony přijímat, měnit, rušit, ale musí se jimi i sami řídit, jsou podrobeni platným zákonům
  • výkon mandátu v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí – nejen v zájmu svých voličů, nebo politické strany, která je kandidovala

Nejlepší odpověď
Bedy

Ono je to dost těžké – oni poslanci stále zůstávají, jen jako nezařazení. Osobně oba „rebelové“ využili trhliny v „rozkazu“ sekretariátu. Pokud se dobře pamatuji, tak „rozkaz“ zněl, aby poslanci ODS nehlasovali pro vládu pana Rusnoka. A to se dá samozřejmě vyložit všelijak a využít různě.

Mě do záležitostí ODS nic není, já se starám o svou stranu, jen si myslím, že pánové udělali dobře, protože se s tím spustila určitá lavina, Peaková odstoupila z předsednictva „strany“ LIDEM a „101“ pravděpodobně skončila. Myslím si, že pánové dostali rozum a že dospěli k závěru, že nepodpora vlády JR nic neřeší.

Další odpovědi
ponovotny

nedemokraticky jednali ti dva a tak je to odejítí v pořádku. Když se ale ve stejné době ozývají hlasy o žádání Klause k návratu, je zřejmé, že tahle strana už neví jak dál ;)

arygnoc

podľa Čl. 23 odst. 3 Ústavy ČR by museli byť VŠETCI poslanci nestranníci, majú slúžiť vlasti a občanom a nehľadieť na procpechy a zámery tej ktorej politickej strany.

Politické strany, podobne ako náboženstvo, nikdy nepracovali pre ľud (masy), ale iba pre vlastný prospech, opájanie sa mocou.

Pokiaľ sa poslanci zachovali v duchu svojho sľubu, jednali správne („výkon mandátu v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí – nejen v zájmu svých voličů, nebo politické strany, která je kandidovala“).
A na nejakú politickú stranu sa môžu vykašľať.

Jsemtady

Za mne .. pokud bych mel stranu, tak bych ocekaval, ze lide kteri se do ni prihlasi, tak cini pro jeji program. Toho bych se drzel a snazil bych se ho naplnovat dle toho jak si prali volici. Pokud by nekdo volil jinak nez by se domluvilo na stranicke porade vzhledem k tomu co se volicum slibilo, tak by mela byt moznost je vyhodit, protoze poskozuji stranu i voloce. Dokonce by sami meli vystoupit. Uz to ze nekdo voli jinak nez ubytek je znamka neschod a rozkladu uvnitr dane strany. Pokud se strana neni schopna domluvit ani mezi svymi cleny, pak je neco spatne. Jinak ODS lze. Kdysi jsem jim dal hlas na zaklade modre knizecky, pak delali celou dobu presne jine zakony, od te doby jim neverim. Bohuzel lze vetsina soucasnych stran. Chce to svezi vitr.

zelezo1983

ODS není demokraticka strana!!!!!!!!!!!!!